Jaki makijaż do niebieskich oczu?

Polki słyną z oczu niebieskich: ciemnych jak chabry, jasnych jak niebo lub przejrzystych jak strumienie. Niebieskie tęczówki to w końcu atrybut słowiańskiego typu urody. Ten kolor można w dodatku bardzo łatwo podkreślić. Dlatego niebieskookie kobiety nie powinny mieć problemu z wyborem odpowiedniego makijażu.  Jaki makijaż do niebieskich oczu będzie najlepszy? Poniżej przedstawiamy praktyczne triki, których użycie daje spektakularny efekt w postaci podkreślenia niebieskiej barwy oczu – wystarczy odpowiednie zestawienie kolorów.

Jaki makijaż do niebieskich oczu?  Po pierwsze – zgodnie z okazją

 Przy wyborze kolorów do makijażu wiele zależy od tego, jakiej okazji ma być dedykowany dany makijaż. Jeżeli chcemy stosować go racmakijaż do niebieskich oczuzej na co dzień to zazwyczaj rezygnujemy z mocnych barw czy chociażby – perłowego połysku. Makijaż do niebieskich oczu, który tutaj zaprezentujemy jest dość uniwersalny. Wystarczy zmiana stanowczych kolorów na te bardziej wygaszone lub odwrotnie, a uzyskamy makijaż na różne okazje.

Po drugie – jakie barwy są najlepsze?

 Nie każdy z kolorów będzie idealnie pasował do niebieskiej tęczówki. Przed przystąpieniem do makijażu warto upewnić się, że wybrana paleta cieni na pewno dobrze komponuje się z odcieniem naszych oczu. Dal kobiet o niebieskich oczach poleca się paletę barw ciepłych złożonych z beżów, brązów oraz złota. Cienie metaliczne również wspaniale podkreślają niebieską tęczówkę – stal, srebro czy zwykły szary to kolory, które w swojej kosmetyczce powinna mieć każda niebieskooka kobieta. U niektórych dobrze wyglądać będą nawet te barwy, które zazwyczaj uchodzą za przesadzone. Tymczasem w towarzystwie niebieskich oczu granat, czerń czy fiolet prezentują się nadzwyczajnie.

Po trzecie – wiedz, jak przygotować twarz

Przed przystąpieniem do makijażu oka trzeba zadbać najpierw o dobre przygotowanie całej twarzy. Tak więc tuszujemy wszelkie niedoskonałości, rozświetlamy policzki i nos oraz przystępujemy do retuszu okolic oczu. Na pewno dobrze jest zadbać o to, by sińce pod okiem oraz nieestetyczne żyłki na oku całkiem zniknęły. W tym pomoże nam korektor w żółtym odcieniu, który jest przeciwstawny do fioletu, w związku z czym mocno go redukuje.

Przygotowujemy sobie paletkę cieni złożoną na przykład z czterech kolorów. Następnie wybieramy najjaśniejszy z nich – najlepiej cień mineralny – po czym aplikujemy go w wewnętrznym kąciku oka. Wybieramy drugi z kolejności i rozmazujemy go na środku oka, po czym aplikujemy nieco trzeciego cienia na zewnątrz, tym samym przyciemniając zewnętrzny kącik oka. Teraz brązową lub czarną kredką (w zależności od tego, czy wybrałyśmy makijaż w ciepłych czy zimnych barwach, podkreślamy linię rzęs u dołu i u góry. Dla uzyskania optycznie większych oczu warto jest też pokusić się o przejechanie kremową kredką po linii wodnej oka. Ostatnie kroki to użycie zalotki oraz dokładne tuszowanie rzęs – gdy okazja ma być specjalna, działanie to jest warto powtórzyć, aby nadać spojrzeniu jeszcze większej głębi, a naszemu oku – wyrazistości.

makijaż do niebieskich oczu

Z czego natomiast warto zrezygnować?

 Przy makijażu niebieskich oczu wykluczyć można cienie w kolorach właśnie niebieskich. Ich zastosowanie może bowiem poskutkować tym, że tęczówka stopi się ze swoim otoczeniem. Gdy nasza cera jest jasna to lepiej unikać cieni w zimnym kolorze, bo podkreślają one bladość skóry i mogą nadawać jej niezdrowego wyglądu.

 Niezbędne kosmetyki do wykonania makijażu znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jaki makijaż do niebieskich oczu?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a