Makijaż pod okulary dla dalekowidza – jak zrobić perfekcyjny make-up?

Okulary to dziś nie tylko przedmioty o charakterze czysto praktycznym, to także modne i szykowne akcesoria. W sklepach optycznych oferta oprawek jest naprawdę szeroka, dzięki czemu każdy jest w stanie znaleźć produkt idealnie dopasowany do urody, kształtu twarzy i wady wzroku. Noszenie okularów ma także wpływ na dobór makijażu. Jaki make-up sprawdzi się u pań dotkniętych dalekowzrocznością?

makijaż pod okulary dla dalekowidza

Jaki makijaż pod okulary dla dalekowidza?

Dalekowzroczność, podobnie jak krótkowzroczność, to jedna z najczęściej występujących wad wzroku. Osoby z tym schorzeniem wyraźnie widzą przedmioty znajdujące się daleko, natomiast mają problem z poprawnym widzeniem obiektów spoczywających blisko. Makijaż idealny dla okularnic, powinien przede wszystkim ładnie podkreślać oko i być precyzyjnie wykonany. O czym jeszcze powinny pamiętać dalekowzroczne panie?

 Jak działają okulary plusowe?

Okulary plusowe, czyli takie przeznaczone dla dalekowidzów, bardzo powiększają oczy. Co więcej eksponują cienie pod oczami, zmarszczki czy inne niedoskonałości w tej części twarzy. Dlatego też pierwszym krokiem w makijażu dla dalekowidza jest wyrównanie kolorytu cery za pomocą podkładu idealnie dobranego do karnacji i nałożenie nieco jaśniejszego korektora pod oczy. Co jeszcze jest istotne w takim make-upie?

Bez względu na rodzaj noszonych szkieł, każda okularnica powinna zadbać o brwi, ich wyregulowanie i wymodelowanie. Osoby z dalekowzrocznością mogą zdecydować się na wyraźne podkreślenie oka, jednak taki make-up musi być wykonany bardzo starannie i przede wszystkim musi być trwały. Pod cienie, najlepiej matowe w jasnym kolorze, np. beżowym, warto zastosować specjalną bazę, dzięki czemu kolorowe kosmetyki będą się lepiej trzymać. Dodatkowo można także namalować kreskę ciemnym eyelinerem czy kredką na górnej i dolnej powiece. Taka kreska może być nawet grubsza, jeśli posiadamy okulary o masywniejszych oprawkach. Na koniec rzęsy należy dobrze wytuszować, tak aby nie zostały na nich grudki, które byłyby dobrze widoczne pod powiększającymi szkłami okularów dla dalekowidzów.

makijaż pod okulary dla dalekowidzaSprawdź!
makijaż pod okulary dla dalekowidzaSprawdź!

KOSMETYKI DO MAKIJAŻU ORAZ PIELĘGNACJI ZNAJDZIESZ W SKLEPIE AMFORA.PL – ZOBACZ SZEROKĄ OFERTĘ!

Makijaż pod okulary dla dalekowidza – jak zrobić perfekcyjny make-up?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a