Makijaż pod okulary dla krótkowidza – jak zrobić?

Obecnie wybieranie okularów to prawdziwa przyjemność. W sklepach optycznych nie brakuje bowiem stylowych oprawek w różnych kolorach, które stały się modnymi akcesoriami i niejednokrotnie odgrywają rolę dopełnienia stylizacji. Jednak nie wszystkie okularnice orientują się, jaki make-up będzie dla nich właściwy. O czym powinny pamiętać panie zmagające się z krótkowzrocznością?

Makijaż pod okulary dla krótkowidza – jaki?

W przypadku szkieł minusowych dla krótkowidza warto pamiętać o podstawowym fakcie – tego typu okulary będą oko pomniejszać. Z tego względu warto je odpowiednio podkreślić i optycznie powiększyć. Dobrze jest więc zaopatrzyć się w jasny cień do powiek, np. w kolorze mlecznym, który należy nałożyć w wewnętrznym kąciku oka. Rzęsy zawsze powinno się dobrze wytuszować, aby otworzyć oko. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Makijaż pod okulary dla krótkowidza

 Przede wszystkim należy pamiętać o powiece. W przypadku kobiet krótkowzrocznych dobrze jest nałożyć nieco ciemniejszy cień, np. szary, w załamaniu powieki oraz odrobinę na dolą powiekę, jednak tylko po zewnętrznej stronie. Dobrym trikiem, aby powiększyć oko, jest także zaaplikowanie błyszczącego cienia na sam środek górnej powieki. Oczywiście nie można także zapominać o korektorze pod oczy, bowiem każde okulary eksponują tę część twarzy. Lepiej więc zatuszować wszelkie obecne tam niedoskonałości, np. zaczerwienienia.

 Bardzo istotne jest także odpowiednie wyregulowanie brwi – okulary zawsze będą je uwidaczniać. Dobrze jest więc regularnie odwiedzać zaufany salon kosmetyczny w celu ich odpowiedniego wymodelowania. Aby uzupełnić braki we włoskach, dobrze jest użyć brązowego cienia, który nakłada się za pomocą pędzelka.

Dobór okularów – jaki makijaż odpowiedni?

Dobór okularów powinien opierać się na kilku czynnikach. Przede wszystkim znaczenie ma kształt twarzy, uroda i nasze upodobania estetyczne. Jednak to nie wszystko, bowiem ważna jest także wada wzroku. Krótkowzroczność jest jedną z najczęściej spotykanych wad wzroku. Objawia się dobrym widzeniem przedmiotów z bliska, natomiast to, co znajduje się dalej on nas, ulega rozmyciu.

Makijaż pod okulary dla krótkowidzaSprawdź!
Makijaż pod okulary dla krótkowidzaSprawdź!

SZUKASZ KOLOROWYCH KOSMETYKÓW DO MAKIJAŻU? ZOBACZ SZEROKĄ OFERTĘ SKLEPU AMOFRA.PL

Makijaż pod okulary dla krótkowidza – jak zrobić?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl

One thought on “Makijaż pod okulary dla krótkowidza – jak zrobić?

Comments are closed.

a