Jaki makijaż na rozmowę kwalifikacyjną? Czego unikać?

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzamy wszystkie dostępne informacje na temat firmy, do której aplikujemy, przeglądamy życiorys, analizujemy swoje mocne i słabe strony, itd. Wszystko po to, by podczas rozmowy wypaść, jak najlepiej. Jednak, nie wystarczy przygotowanie merytoryczne. Ludzie, z którymi się spotkamy, poza tym co im powiemy, będą także oceniali nasz wygląd. To jedna z tych chwil, gdy pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Poza starannie skomponowanym strojem i dodatkami, duże znaczenie będzie miał także makijaż, który w ten dzień wykonamy. Należy pamiętać o pewnych żelaznych zasadach, które panują w makijażu, kiedy staramy się zdobyć upragnione stanowisko. Jaki makijaż na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak wykonać makijaż? Wskazówki i porady

Makijaż musi zostać starannie wykonany, co podkreśli nasz profesjonalizm. Powinien maskować niedoskonałości i delikatnie podkreślać naszą urodę. W tym celu sięgnijmy pod bazę i podkład, dbając o ich równomierne rozprowadzenie. Konieczny będzie korektor pod oczy, którego zadaniem będzie zamaskowanie ewentualnych cieni i ukrycie zmęczenia i stresu. Świeżości doda odrobina różu na policzkach. Wszystkie te zabiegi należy poprzedzić zrobieniem peelingu dzień wcześniej oraz nałożeniem dobrze nawilżającego kremu.

Czas na makijaż oczu i ust. Cienie, których użyjemy powinny utrzymane być w naturalnych odcieniach, jak beże czy brązy, ewentualnie jasne szarości. Wybrana maskara, najlepiej, by była wodoodporna, po to aby uniknąć jej rozmazania. Nie zapomnijmy także o podkreśleniu naturalnej linii brwi. Na koniec usta, które powinny być, przede wszystkim, dobrze nawilżone i wypielęgnowane. Wskazane są delikatne, jasne szminki. Należy unikać błyszczyku, gdyż nie jest on najlepszy na tego typu formalne okazje.

makijaż na rozmowę kwalifikacyjną

Jakich błędów unikać wykonując makijaż na rozmowę kwalifikacyjną?

Jak zostało podkreślone wyżej, makijaż, który wykonujemy na rozmowę kwalifikacyjną powinien być naturalny i delikatny, tak by zatuszować niedoskonałości i podkreślić naturalną urodę.

W takim razie, błędem będą wszelkie : mocne akcenty, jak intensywne barwy cieni do powiek, mocno podkreślone oko, grube kreski na dolnej powiecie, nasycone, ciemne i błyszczące pomadki na ustach. Tusz na rzęsach ma podkreślać oprawę oka, a nie zdominować go. Błędem będzie także nie użycie podkładu i korektora do zamaskowania niedoskonałości cery, ponieważ zapewniają one świeży i naturalny wygląd. Oczywista wpadka dotyczyć będzie także nieumiejętnego dobrania odcienia różu, korektora czy podkładu i nierówne ich rozprowadzenie, z widoczną linią żuchwy. Warto postawić na kosmetyki o dobrej jakości, by makijaż się nie rozmazywał i nie spływał z twarzy.

Odpowiednio zrobiony makijaż wymaga także, by manicure, staranna fryzura i profesjonalny strój utrzymane były w tym samym dobrym tonie. Taki wizerunek sprawi, że będziemy wyglądali profesjonalnie, a osoby, z którymi będziemy rozmawiali, z pewnością to zauważą i docenią. Łatwiej też będzie im się skupić na tym, co mówimy i co chcemy im przekazać, niż na jakimś elemencie naszego wyglądu.

 

Kosmetyki niezbędne do wykonania perfekcyjnego makijażu znajdziesz w amfora.pl

Jaki makijaż na rozmowę kwalifikacyjną? Czego unikać?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a