Makijaż na rozpoczęcie roku szkolnego – jak zrobić makijaż dla nastolatki?

Rozpoczęcie roku szkolnego to uroczystość, która wymaga specjalnego stroju. Wiele młodych kobiet decyduje się także na wykonanie makijażu. Aby nie wzbudzać niepotrzebnego zainteresowania z powodu wyzywającego make-upu, lepiej skorzystać z zasady umiaru i dodać sobie uroku za pomocą lekkich kosmetyków w stonowanych barwach. Jaki makijaż na rozpoczęcie roku szkolnego sprawdzi się najlepiej?

Makijaż na rozpoczęcie roku szkolnego

Makijaż na rozpoczęcie roku szkolnego

Rozpoczęcie roku szkolnego zazwyczaj kojarzy się ze stresem i wspominaniem minionych wakacji. To jednak także czas, kiedy młodzi ludzie mogą ponownie się spotkać. Aby dobrze się prezentować, nastolatki często decydują się na zbyt mocny makijaż, który wcale nie dodaje im urody. Młode kobiety bowiem powinny postawić przede wszystkim na naturalność. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Makijaż na rozpoczęcie roku szkolnego powinien być delikatny. Po pierwsze należy zadbać o cerę i odpowiednio ją pielęgnować. Jeśli chorujemy na trądzik, niezbędna będzie wizyta u specjalisty. Przepisze on leki i zaproponuje kosmetyki, które uporają się z tym wyjątkowo dokuczliwym problemem. Jeśli już nasza skóra jest odpowiednio oczyszczona i nawilżona, można przejść do wykonania make-upu. Jak należy go robić?

Naturalny makijaż dla nastolatki – jak zrobić?

Po pierwsze warto nałożyć podkład. Powinien mieć lekką konsystencję, aby nie stwarzał nieestetycznego efektu maski. Nie należy nakładać go dużo, a jedynie odrobinę, aby wyrównać koloryt cery. Na wszelkie niedoskonałości aplikujemy punktowo korektor. Twarz możemy wykonturować ciemniejszym podkładem, a na policzki nałożyć róż, np. w kolorze brzoskwiniowym. Na oczach najlepiej będą prezentować się jasne cienie, np. morelowe lub cieliste. Rzęsy dokładnie tuszujemy, a na usta nakładamy jasny błyszczyk.

Odważniejsze nastolatki, które lubią bardziej zadziorne makijaże, mogą podkreślić oko precyzyjnie wykonaną, dekoracyjną kreską na górnej powiece. Nigdy jednak takiego wyrazistego podkreślenia oka nie można łączyć z mocnym kolorem szminki, gdyż u młodych kobiet prezentuje się to groteskowo. W takim przypadku lepiej wybrać naturalny kolor szminki lub po prostu użyć jasnego błyszczyku.

Makijaż na rozpoczęcie roku szkolnego dla nastolatki affinitone maybellinSprawdź!
Makijaż na rozpoczęcie roku szkolnego eyeliner eveline Sprawdź!
Makijaż na rozpoczęcie roku szkolnego błyszczyk rimmel lip glossSprawdź!
Makijaż na rozpoczęcie roku szkolnego – jak zrobić makijaż dla nastolatki?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a