Makijaż ust – jak zrobić perfekcyjny? Trwały makijaż ust.

Makijaż ust wymaga nie lada wprawy. Bowiem każda niedoskonałość będzie widoczna i może wpłynąć niekorzystnie na nasz wygląd. Szminka ma też swoją określoną trwałość, ważne więc, aby zadbać o jej odpowiednie utrzymanie się na ustach. Perfekcyjny makijaż ust powinien więc być trwały, ale także wydobywać nasz naturalny kształt ust i je podkreślać. Jak się malować, aby nasze usta prezentowały się efektownie, a zarazem zmysłowo?

makijaż ust

Makijaż ust – jak nakładać szminkę?

Jeśli do makijażu ust wybieramy matową pomadkę musimy pamiętać, aby przed jej aplikacją przygotować odpowiednio usta. Bowiem matowe wykończenie podkreśla wszelkie niedoskonałości – jak sucha skóra. Prze nałożeniem wykonujemy więc delikatny peeling ust, a następnie obficie je nawilżamy pomadką. Następnie używamy konturówki w odcieniu zbliżonym do koloru szminki i obrysowujemy usta – co dodatkowo je uwydatni. Szminkę nalepiej nakładać specjalnym pędzelkiem, który sprawi, że nasze ruchy będą bardziej precyzyjne, a efekt finalny, dokładny. Po skończonym makijażu, usta w celu ich utrwalenia możemy spryskać specjalnym fixerem. Produkt przedłuży trwałość pomadki, które będzie bardziej odporna na ścieranie się oraz rozmazywanie.

Makijaż ustSprawdź!

Baza pod makijaż ust

Jeśli zależy nam na bardzo trwałym makijażu ust, a także intensywności koloru pomadki, wypróbujmy bazę. Bazę pod makijaż ust używamy zaraz przed aplikacją szminki. Kosmetyk wygładza, a także nawilża usta i przedłuża trwałość pomadek. Nałożona na nią szminka lub błyszczyk prezentują się więc doskonale przez długi czas. Ponadto baza sprawi, że szminka nie pozostanie np. na kieliszku od wina.

makijaż ustSprawdź!

Szminka czy błyszczyk?

Wybierając błyszczyk jako kosmetyk podkreślający nasze usta, musimy liczyć się z tym, że o jego trwałość zdecydowanie trudniej. Dlatego zawsze należy w razie poprawek mieć błyszczyk przy sobie. Szminka daje nam elegancję, trwałość i intensywność, natomiast błyszczyk blask i świeżość. Jeśli w makijażu stawiasz na oczy, a usta chcesz jedynie zaznaczyć wybierz błyszczyk. Natomiast, jeśli pierwsze skrzypce grają usta, zadbaj o pomadkę i jej odpowiednie utrwalenie.

makijaż ustSprawdź!
Sprawdź!
Makijaż ust – jak zrobić perfekcyjny? Trwały makijaż ust.
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a