Maska do włosów, jaką wybrać, jak używać, jak często?

Jeśli Twoje włosy są zniszczone nieprawidłową pielęgnacją, suchym powietrzem lub niedoborem składników mineralnych, stosowanie zwykłych szamponów i odżywek to za mało. W takiej sytuacji, warto jest nałożyć na włosy nawilżającą, odżywczą maskę. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jaka maska do włosów będzie dla Ciebie odpowiednia, jak używać, jak często stosować.

maska do włosów

Maska do włosów – Jaką  wybrać?

Maska do włosów, zawiera bardzo duże stężenie substancji odżywczych, które wnikają nawet do głębokich struktur włosa. Jeśli mamy włosy suche, wymagające intensywnej regeneracji, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie maski z dużą zawartością olejów roślinnych.
Gdy włosy wymagają odżywienia, ale jednocześnie przetłuszczają się, postawmy na lżejsze maski, które łatwiej się wchłaniają.
Istnieją także maski dopasowane do potrzeb włosów o różnych odcieniach. Maska dla brunetek może mieć delikatne działanie przyciemniające. Maski dla blondynek, zawierają często ekstrakty roślinne, które rozjaśniają włosy.
Przy wyjątkowo zniszczonych włosach można wybrać odżywkę, która zawiera więcej składników odżywczych, natomiast podczas codziennej pielęgnacji, lepiej sprawdzają się odżywki o lżejszej konsystencji. Będą one dobrym rozwiązaniem także wtedy, gdy mamy włosy z problemem braku objętości.

Jak ją używać i jak często?

Maska do włosów, ze względu na swój bogaty skład, może obciążać włosy. Z tego powodu, nakłada się ją jedynie na kilkanaście minut, na wilgotne włosy. Po nałożeniu odpowiedniej dawki maski do włosów, warto zawinąć fryzurę w ciepły ręcznik. Pod wpływem ciepła, pory włosów otworzą się i substancje odżywcze z maski, będą mogły przejdź do głębszych struktur. Producenci niektórych masek, oferują w zestawie czepek, który ułatwia stosowanie odżywek.

Ilość zastosowanej odżywki, zależy od takich czynników, jak długość włosów, oczekiwany rezultat oraz rodzaj zastosowanej odżywki. Jeśli zastosujemy zbyt dużo odżywki, będziemy mieli trudności z jej usunięciem z włosów, natomiast jeśli jej będzie zbyt mało, nie osiągniemy oczekiwanego wzmocnienia włosów.

Maski do włosów, w przeciwieństwie do codziennie stosowanych odżywek, dają szybkie efekty w postaci zdrowszych, lepiej układających się włosów.

Jak zrobić maskę do włosów?

Maski do włosów, które można kupić w drogeriach, bardzo często zawierają łatwo dostępne składniki, jak jajka, oleje roślinne, wyciągi ziołowe (pokrzywa, rumianek, łopian), oraz witaminy. Nic nie stoi na przeszkodzie, by samemu wykonać maskę o podobnym składzie i stosować ją następnie tak, jak maskę ze sklepu. Zwykle przygotowuje się je bezpośrednio przed zastosowaniem.

Najlepsze maski do włosów znajdziesz w sklepie amfora.pl

Babuszka Agafia Maska Do Włosów

Planeta Organica MAROKAŃSKA

Babuszka Agafia Maska-balsam do włosów staroałtajska

Planeta Organica Złota maska do włosów

Ziaja Masło Kakaowe Maska do włosów

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający szeroki masek do włosów!

Zobacz więcej masek do włosów w sklepie amfora.pl!

Maska do włosów, jaką wybrać, jak używać, jak często?
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a