Masło kakaowe do opalania i nie tylko. Jak używać, jak działa?

Naturalne masła roślinne to jedne z najlepszych kosmetyków do pielęgnacji naszej skóry. Pośród wielu preparatów masło kakaowe wyróżnia się szczególnie. Poleca się je osobom, które uwielbiają się opalać, chcą by ich skóra przybrała naturalnie brązowy odcień, a przy tym nie mają zamiaru narażać ją na nadmierną ekspozycję na promieni UV. Masło kakaowe działa bowiem w dwój sposób: przyśpiesza opalanie, jak i stanowi barierę dla niekorzystnych promieni ultrafioletowych.

Masło kakaowe – zamiast samoopalacza

Masło kakaowe jest częstym składnikiem drogeryjnych samoopalaczy, które potrafią jednak zawierać wiele innych, chemicznych dodatków. Jeśli zależy nam na naturalnej pielęgnacji skóry, zdecydujmy się na masło kakaowe. Nie daje ono spektakularnych efektów po jednym czy dwóch zastosowaniach, jednak regularne smarowanie się nim pozwala uzyskać efekt pięknej opalenizny. Do tego mamy pewność, że unikamy składników, które nie zawsze są dla nas korzystne – w samoopalaczach znajdziemy na przykład parabeny. Chociaż oficjalnie uważa się je za bezpieczne, to coraz więcej słyszy się o ich związku z zapadaniem na różne odmiany choroby nowotworowej. Tymczasem masło kakaowe nadaje nam nie tylko zdrowej i pięknej opalenizny, lecz zawiera również wiele składników pielęgnujących naszą skórę.

1. Bielenda Kakaowe Mleczko do opalaniaSprawdź cenę!
2. Masło kakaowe – kremSprawdź cenę!
3. Vaseline Intensive Care Balsam do ciałaSprawdź cenę!

Kakaowiec – zgodny z naszą skórą

Masło pozyskiwane z kakao posiada tę właściwość, że uznaje się je za stuprocentowo zgodne z naszą skórą. Oznacza to, że szansa uczulenia lub alergii jest naprawdę minimalna. Ponadto masło kakaowe działa dogłębnie, docierając do warstwy skóry właściwej. Tłuszcz kakaowca to naturalne źródło witamin, w tym witaminy E, znanej jako składnik eliksirów piękna. Ilość przeciwutleniaczy sprawia, że z naszej skóry wykurzone zostają wszelkie wolne rodniki, co oczywiście ma wpływ na występowanie mniejszej ilości zmarszczek. Ciało staje się gładkie, przyjemne w dotyku i młodsze. Masło kakaowe bardzo łatwo rozpuszcza się w dłoni – po ciepłej kąpieli z łatwością wchłonie się w naszą skórę.

Szeroka oferta kosmetyków i produktów do pielęgnacja : zobacz AMFORA.PL

Masło kakaowe do opalania i nie tylko. Jak używać, jak działa?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a