Nafta kosmetyczna do włosów: efekty, zastosowanie i propozycje kosmetyków

 Nafta kosmetyczna to kosmetyk, który może wzbudzać kontrowersje. Niektórzy uważają ją za zbyt zanieczyszczoną, by jej stosowanie było bezpieczne dla naszych włosów. Jednak z jej mocy korzystały już dawne pokolenia, dlatego warto, by każda z nas choć raz wypróbowała moc działania nafty na własną czuprynę i oceniła jej działanie przez pryzmat własnego doświadczenia.

Nafta kosmetyczna – właściwości dla włosów

Nafta kosmetyczna pielęgnuje i odżywia nasze włosy, lecz przede wszystkim nadaje im połysku oraz miękkości. Niektóre panie stosują naftę w celu ograniczenia ilości wypadających włosów, a także dla szybszego ich wzrastania. Ze względu na te właściwości nafta kosmetyczna jest polecana osobom, które mają problem z włosami łamliwymi, cienkimi, pozbawionymi połysku oraz problematycznymi w ułożeniu. Dla dodatkowego odżywienia naszych włosów zwracajmy uwagę na te nafty kosmetyczne, które są dodatkowo wzbogacane korzystnymi składnikami – witaminami, aloesem, rumiankiem czy olejkiem rycynowym.

nafta kosmetyczna

Jak stosować naftę kosmetyczną na włosy?

Naftę nakłada się na włosy przed ich myciem. Zaleca się, by ten czas nie wynosił więcej niż 20 minut. Wystarczy niewielka ilość nafty naniesiona na włosy od ich czubka aż po końce. Dla wzmocnienia działania nafty można założyć na głowę kompres złożony z ręcznika oraz czepka. Potem wystarczy umyć włosy szamponem i nałożyć odżywkę. Uważajmy, by nie stosować nafty na skórę głowy, gdyż może spowodować jej wysuszenie. Naftę zaleca się nakładać jako maseczkę maksymalnie dwa razy w tygodniu.

 Nafta jako dodatek do innych zabiegów pielęgnacyjnych

Naftę można oczywiście wykorzystać jako element wzmacniający działanie różnych zabiegów. Najbardziej popularnym jest maseczka z dodatkiem miodu i żółtka. Inna propozycje do nafta kosmetyczna wymieszana z olejkiem rycynowym oraz odżywką bazową. Można ją także dodawać do drogeryjnych masek. Pamiętajmy jednak, że wystarczy już kilka kropel nafty kosmetycznej by zobaczyć zadowalające efekty.

 JEŚLI WOLISZ SKORZYSTAĆ Z GOTOWYCH PRODUKTÓW DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW SPRAWDŹ SKLEP AMFORA.PL

Nafta kosmetyczna do włosów: efekty, zastosowanie i propozycje kosmetyków
5 (100%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a