Nawilżający szampon do włosów – jakie składniki powinien zawierać?

Chociaż podstawowym celem stosowania szamponu jest oczyszczenie, to niektóre z nich oferują nam dodatkowe nawilżenie. Dzięki temu wzmocniony zostaje efekt stosowania odżywek oraz treściwych masek do włosów. Nawilżający szampon to odpowiedni preparat dla kobiet o włosach zniszczonych, z tendencją do przesuszania, delikatnych oraz poddawanych regularnemu farbowaniu. Jak widać jest to dość szerokie grono, dlatego dla wielu z nas koniecznym jest wiedzieć, który szampon nawilżający będzie najlepszy.

Nawilżając szampon – jakie składniki powinien zawierać?

Korzystne składniki, które posiadają faktyczne nawilżające działanie, to na pewno olejki roślinne. Ich dodatek sprawi, że nie tylko nasze pasma staną się lepiej odżywione, ale również poprawi się stan skóry głowy. Przy włosach wyjątkowo suchych lub zniszczonych warto też stosować preparaty z dodatkiem silikonów. To specjalne składniki, które pozwalają zawiązać wilgoć i na dłużej utrzymać ją wewnątrz struktury włosa. Nazwy silikonów kończą się zazwyczaj sufiksem -thicone.

Którego szamponu nie wybierać?

W wielu szamponach znajduje się silnie oczyszczający składnik o nazwie SLS lub SLES. Może on działać podrażniająco, dlatego na co dzień lepiej jest go unikać. Niech szampon z tymi składnikami posłuży nam jeden-dwa razy w tygodniu, kiedy chcemy oczyścić nasze włosy z nadmiaru stosowanych preparatów stylizacyjnych. Na co dzień wybierajmy preparaty delikatniejsze, wykorzystujące roślinne wyciągi do mycia i pielęgnacji.

Ranking szamponów nawilżających

Jednym z najwyżej ocenianych szamponów do włosów suchych, który jednocześnie nie posiada SLS ani SLES, jest Restore Shampoo marki Living Proof. Jest on wzbogacony o specjalne molekuły, które oczyszczają, lecz nie zabierają włosom wilgoci. Inny sprawdzony produkt to Argan Oil marki Agadir. Znajdziemy w nim certyfikowany olej arganowy. Wartym uwagi kobiet, które farbują włosy, jest propozycja od marki Bios Line. BioKap Nutricolor nie posiada chemicznych składników czyszczących, lecz aktywne wyciągi roślinne z parzenicy, dzięki czemu jest wyjątkowo delikatny dla naszych włosów.

nawilżający szamponSprawdź!
nawilżający szamponSprawdź!

SZUKASZ KOSMETYKÓW DO PIELĘGNACJI WŁOSÓW? SPRAWDŹ SKLEP AMFORA.PL

Nawilżający szampon do włosów – jakie składniki powinien zawierać?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a