Niezbędne kosmetyki do makijażu. Jakie wybrać do maku-up?

Pragnieniem każdej kobiety jest ładnie wyglądająca twarz. Jej pielęgnacja to niezwykle ważny element w życiu każdej przedstawicielki płci pięknej. Makijaż to jedna z technik mająca na celu poprawienie i wyeksponowanie kobiecych atutów urody. Ma na celu podkreślić piękno i zamaskować wszelkie niedoskonałości towarzyszące kobiecie każdego dnia codziennego. Makijaż pomaga kobiecie podnieść samoocenę, odmładza ją i pozwala jej poczuć się pewniejszą.
TYPY MAKIJAŻU:
Istnieją różne typy makijażu. Malując się zwracamy uwagę na typ damskiej urody, odcień skóry twarzy, kolor włosów i oczu. Każdy z makijaży będzie charakteryzował się inną intensywnością barw, cieplejszą lub chłodniejszą. Typ urody nie jest oczywiście jedynym wyznacznikiem przy doborze rodzaju makijażu. Kolor ubrań, charakter osoby, temperament, wielkość oczu, kształt buzi – to elementy, które także mają wpływ na to jak będzie wyglądał make-up. Kobiety malują się praktycznie codziennie, jednakże makijaż dzienny w dużym stopniu będzie różnił się od wieczorowego, chociażby tym, że będzie bardziej wyrazisty i szałowy.
TECHNIKA MAKIJAŻU:
Posiadając już wiedzę o typie urody i biorąc pod uwagę wszystkie czynniki wpływające na jakość i efektywność makijażu, można przystąpić do make-upu. Nie jest to jednak takie proste. Najlepsi wizażyści uczą się całe lata techniki makijażu, ciągle doskonaląc swoje umiejętności. Główną zasadą techniki makijażu jest opieranie się o kształt twarzy oraz głębokość osadzenia oczu. Kobiety uczące się techniki makijażu muszą dobrze poznać swoją twarz i dopiero przystąpić do jej malowania. W przypadku makijażu, metoda prób i błędów idealnie się sprawdza. Nauka poprzez zabawę. Dopiero nakładając dane kosmetyki na twarz uda się rozpoznać fakt, czy pasują do danego typu cery.
KOSMETYKI DO MAKIJAŻU:
Kosmetyki wizażystki, którą staje się każda z pań stająca przed lustrem są istotnym elementem pięknego makijażu. Produkty służące do makijażu są obok akcesoriów kosmetycznych bardzo ważnym elementem. Każda przedstawicielka płci pięknej, musi posiadać w swojej kosmetyczce podstawowe kosmetyki. Są to między innymi:

Istotną kwestią do make-upu twarzy jest wybór fluidu. Jego zadaniem jest maskowanie niedoskonałości występujących na twarzy. Ma również działanie nawilżające, zwęża pory i zapobiega pojawianiu się zmarszczek. Fluid musi być dopasowany do odcienia skóry, może być nawet o jeden ton jaśniejszy. Aby bardziej zakryć sińce pod oczami stosuje się korektor. Bardzo ważną rolę w makijażu odgrywają także cienie do oczu. Na rynku mamy ich od groma. Firmy zapewniają szeroki asortyment. Możemy wybrać cienie w różnorakich kolorach, pudrowe, kremowe, sypkie, mocne, delikatne, w odcieniach zimnych i ciepłych. Oczy są zwierciadłem duszy, dlatego też w makijażu muszą być dobrze podkreślone. Oprócz cieni stosujemy dodatkowo kredkę lub eyeliner. W drogeriach są dostępne kredki miękkie i twarde. Eyelinery natomiast występują w postaci płynnej, z pędzelkiem lub w kamieniu. Przy makijażu oka, warto wytuszować górne i dolne rzęsy, aby nadać im większej objętości, gęstości i długości. Element, o którym nie można zapomnieć to usta. Do ich makijażu niezbędne są:

  • konturówka, która pomoże uwydatnić usta, nadać im wyraźniejszego kształtu
  • szminka, która podkreśli kolor ust
  • błyszczyk, który rozświetli wargi i zwiększy ich objętość.

Do wykończenia makijażu używa się pudru. To istotny element. Puder likwiduje z twarzy efekt połysku skóry. Nakładamy go pędzelkiem na całej twarzy, delikatnymi i posuwistymi ruchami. Świeżości makijażowi na pewno doda bronzer lub róż, doskonale podkreślą kształt twarzy, nadając kościom policzkowym delikatnej wyrazistości. Wyżej wymienione kosmetyki pozwolą każdej kobiecie na małe oszukanie natury i upiększenie swojej twarzy. Posiadając tak dobrze wyposażoną kosmetyczkę żadna przedstawicielka płci żeńskiej nie będzie mogła narzekać na jakiekolwiek niedoskonałości na twarzy.

Niezbędne kosmetyki do makijażu. Jakie wybrać do maku-up?
4 (80%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a