Jak odbudować zniszczone paznokcie? Co stosować?

Od czego niszczą się paznokcie?

Paznokcie są ozdobą każdej dłoni. Ich wygląd jest ważny oraz mówi wiele o naszym zdrowiu, gdyż gdy choruje nasz organizm, chorują również paznokcie. Są one zbudowane z włóknistego  białka, czyli z keratyny. Paznokcie ciągle rosną, średnio 0,1 mm w ciągu doby, 1 mm na tydzień i około 3 mm na miesiąc. Na ich wzrost ma duży wpływ nasz tryb życia. Gdy pojawiają się na nich białe smugi, może to oznaczać, że organizmowi brakuje cynku. Jeśli na paznokciach pojawiają się bruzdy, może to świadczyć o niedoborze witaminy z grupy B. Brak wapnia w organizmie może powodować łamliwość oraz wysuszenie paznokci. Niedobór witaminy C oraz kwasu foliowego objawia się zapalaniem wału paznokciowego. Paznokcie są wrażliwe na czynniki zewnętrzne, takie jak wysoka i niska temperatura, słońce, wiatr i detergenty, co wysusza i niszczy. Należy także wybierać pilniki, wykonane z innego materiału niż metal, który jest bardziej przyjazny naszym paznokciom.

Co stosować, aby poprawić ich kondycję?

Aby zapobiec rozdwajaniu się paznokci, używajmy papierowego, szklanego lub kamiennego pilnika. Zabezpieczają one paznokcie przed pękaniem, są idealne do słabych oraz kruchych paznokci. W przypadku pilnika szklanego należy zachować ostrożność, ponieważ może się on zbić. Można się wspomagać również stosowaniem kremów na noc, nałożyć na dłonie grubszą warstwę, tak aby je odżywić. Trzeba również pamiętać o tym, by ograniczać do minimum polerowanie paznokci, co bardzo niszczy płytkę. Należy zaczynać zawsze od największej ziarnistości i kończyć na najmniejszej. Przy ściąganiu lakieru hybrydowego należy zachować ostrożność, gdyż nieumiejętnie ściągniecie sprawi, że zniszczymy paznokcie i płytkę. Błędem jest również malowanie paznokci bez nałożenia uprzednio podkładu, który je zabezpieczy przed żółknięciem oraz wysuszeniem. Warto pamiętać, aby przed nałożeniem lakieru, pomalować paznokcie bazą lub kosmetykiem, który ma pielęgnujące właściwości i przedłuża trwałość lakieru. Nie używajmy również zmywaczy z acetonem – to źle wpływa na płytkę!

Jak odbudować zniszczone paznokcie? Co stosować?

Czego koniecznie U N I K A M Y?

Obgryzanie paznokci sprawia, że stają się one osłabione i łamią się. Gdy myjemy naczynia lub używamy środków czyszczących należy zakładać rękawiczki, gdyż kontakt z detergentami sprawia, że paznokcie stają się wiotkie oraz słabsze. Dobrym sposobem na poprawę ich kondycji jest również nasmarowanie dłoni grubą warstwą kremu nawilżającego i odżywczego i włożenie ich do rękawiczek bawełnianych i pozostawienie tak na noc. To bardzo wzmocni zniszczone paznokcie. Doskonałe efekty daje również olejowanie paznokci, na przykład olejem kokosowym lub masłem shea. Warto również stosować odżywki do paznokci oraz maść z witaminą A.

Paznokcie – jak o nie  D B A Ć?

Warto dobrze się odżywiać i dostarczać organizmowi niezbędnych witamin. Paznokcie przede wszystkim potrzebują cynku, znajdziemy go między innymi w wątróbce, ostrygach, owocach morza, produktach pełnoziarnistych, w mleku oraz w serze. Magnez zapobiega rozdwajaniu się, znajdziemy go w orzechach i migdałach, w pestkach. Bardzo ważny dla paznokci jest również potas. Dostarczymy go do organizmu jedząc pomidory, zielone i strączkowe warzywa oraz ziemniaki. Ważne jest również, aby nasza dieta była bogata w kwasy tłuszczowe. Znajdziemy je w orzechach, oliwie z oliwy, tłustych rybach morskich oraz w pestkach. Istotne jest również białko, obecne w jajkach oraz w mleku. Można wspomagać się również suplementami diety, np. wyciągiem ze skrzypu polnego. Dieta jak bardzo ważna i dzięki dostarczaniu wszystkich niezbędnych witamin, nasze paznokcie będą ładne i zdrowe.

1. 

Eveline Nail Therapy -diament

Sprawdź
2. 

Golden Rose Black Diamond Hardener

Sprawdź

Sposoby na ich odbudowanie :

Co zrobić, aby paznokcie powróciły do dawnego stanu i znów były zdrowe, silne i błyszczące? Należy przede wszystkim zmienić nawyki. Zaopatrzyć się w bezacetonowy zmywacz do paznokci. Zawiera on dodatkowo w swoim składzie witaminy oraz składniki nawilżające. Po każdym zmyciu lakieru, należy wmasować kilka kropel olejku kokosowego lub kilka kropelek oliwki. Ważne jest również nawilżanie skórek wokół paznokci. Przed każdym zmywaniem naczyń lub sprzątaniem domu, najlepiej jest używać rękawiczek ochronnych, które zabezpieczą dłonie przed szkodliwym działaniem detergentów. Jeżeli mamy do czynienia z rozdwajającymi się paznokciami, najlepszym sposobem jest ich przycięcie, tak aby odrosły nowe i zdrowe. Dobra dieta przede wszystkim. Trzeba dostarczać organizmowi cennych witamin. Dobre efekty dają odpowiednie odżywki do paznokci, które odbudują naszą płytkę.

Największy wybór odżywek i akcesoriów do pielęgnacji paznokcie w sklepie amfora.pl

Rate this post
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a