Jak odświeżyć włosy w niedługim czasie? Naturalny suchy szampon

W życiu każdej kobiety zdarza się dzień, w którym zaśpimy do pracy lub na ważne spotkanie i mamy jedynie kilkanaście na wszystkie poranne rytuały. Zdarzają się też dni, gdy chcemy po prostu w ciągu dnia odświeżyć fryzurę, nie poświęcając koniecznie na to godziny. Jak radzić sobie w takich przypadkach? Czy od czasu do czasu można zrezygnować z mycia kosmyków? Jak więc odświeżyć włosy w niedługim czasie?

Odświeżenie włosów w oka mgnieniu

Jeśli pod ręką nie mamy suchego szamponu, a zależy nam na reanimacji fryzury, warto udać się w tym celu do kuchni i przeszukać jej szafki w poszukiwaniu np. skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej. Wystarczy odrobinę specyfiku posypać na włosy, następnie delikatnie wetrzeć w skórę głowy i wyczesać dokładnie szczotką. Jeśli boimy się białych śladów, wymieszajmy ją wcześniej z kakao. Skrobia pochłonie sebum i nasze włosy będą wyglądały jak po użyciu szamponu.

Sypki puder dla dzieci lub puder do twarzy

Kolejnym sposobem na odświeżenie naszych włosów jest podkradnięcie pudru naszemu maluszkowi. Aplikacja będzie na pewno łatwiejsza, gdyż pudry dla dzieci zwykle umieszczane są w pojemnikach z otworkami, co ułatwi nam aplikację kosmetyku na włosy. Tak samo, jak w przypadku skrobi, puder pochłonie nadmiar sebum i brudu.

Suchy szampon na odświeżenie włosów

Powyższe sposoby to tak na prawdę alternatywa dla idealnego, odświeżającego włosy kosmetyku, jakim jest suchy szampon. Suchy szampon dostaniemy w każdej drogerii i możemy wybierać w wielu opcjach. Znajdziemy np. szampony dla brunetek (dość z białymi śladami) i takie różnorodnych wersjach zapachowych – np. soczyste wiśnie. Co więcej, suchy szampon jest stosunkowo tani i znajdziemy go również w pomniejszonej wersji – idealna pojemność do torebki, na ekstremalne sytuacje!

1. Batiste suchy szampon Cherryodświeżyć włosySprawdź!
2. Suchy szampon do brązowych włosówodświeżyć włosySprawdź!
3. Batiste suchy szampon wersja mini 50mlodświeżyć włosySprawdź!

 

Kosmetyki do pielęgnacji włosów oraz pozostałe suche szampony, znajdziesz w sklepie AMFORA.PL

Jak odświeżyć włosy w niedługim czasie? Naturalny suchy szampon
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a