Odżywka do paznokci – czy działa, czy warto stosować, jaka odżywka najlepsza ? RANKING

Kruche, nierówne lub pełne przebarwień paznokcie to kłopot, z którym zmaga się wiele osób. Część mankamentów może wynikać ze złej pielęgnacji płytki paznokci, dlatego dobrym pomysłem może być wypróbowanie odżywek do paznokci. Czy to kosmetyk, który faktycznie działa? Jak go stosować i czy warto?

odżywka do paznokci

Na sklepowych półkach można znaleźć dziesiątki odżywek do paznokci w formie olejków, kremów lub lakierów. Kosmetyki te są wzbogacone substancjami nawilżającymi, witaminami i minerałami.

Czy odżywki do paznokci działają?

Działanie odżywek do paznokci zależy od wybranej odżywki oraz od regularności jej stosowania. Odżywki do paznokci można podzielić na dwa typy:

  • Odżywki wchłaniające się (w formie żelu, kremu, olejku) – wciera się je w płytkę paznokcia oraz skórki, wmasowuje i pozostawia do wchłonięcia.

  • Odżywki w formie lakieru, które nie wchłaniają się, ale tworzą na powierzchni paznokcia subtelną warstwę ochronną.

Działanie tych odżywek jest odmienne, ale bez wątpienia oba rodzaje odżywki działają. Preparat do wcierania wchłania się, wnika do macierzy paznokcia, nawilża płytkę paznokcia, wzbogaca ją o witaminy i minerały. Taka odżywka jest zalecana dla paznokci potrzebujących solidnego odbudowania. Odżywki w lakierze warto stosować dodatkowo lub na paznokcie po intensywnej kuracji odżywkami do wcierania. Tworzą one warstwę ochronną na powierzchni paznokci, wzmacniają je i zapobiegają powstawaniu uszkodzeń mechanicznych.

Jak stosować odżywkę do paznokci?

Sposób stosowania odżywki do paznokci zależy od typu kosmetyku, jaki zakupiliśmy.

  • Odżywki wcierane można stosować raz lub dwa razy dziennie. Należy nałożyć je na paznokcie oraz skórki i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia się preparatu.

  • Odżywki w lakierze stosuje się jedynie na płytce paznokci. Maluje się nimi paznokcie, jak zwykłym lakierem i pozostawia do zaschnięcia.

Ranking odżywek do paznokci 2017

1. Ados Odżywka do paznokci – utwardzacz wielofazowy 4w1 8ml
2. Ados Odżywka do paznokci z jedwabiem nr 09
3. Ados Odżywka do paznokci regenerator nr 18 8 ml
4. Ados Odżywka do paznokci wapniowa nr 02 8 ml
5. Nail Tek Intensive Therapy II odżywka do paznokci 15ml

Dlaczego warto stosować odżywki do paznokci?

Odżywka do paznokci stosowana regularnie potrafi wiele zdziałać. Zmiękcza skórki, wzmacnia paznokcie, nawilża je i nadaje im zdrowy połysk. Warto po nią sięgać przy zdrowych paznokciach, a przy paznokciach sprawiających problemy jest to wręcz konieczność, by przywrócić im zdrowy wygląd.

Jaką odżywkę wybrać do paznokci rozdwajających się?

Paznokcie podatne na uszkodzenia mechaniczne powinno się traktować odżywką do wcierania, która wniknie w nie i dostarczy im brakujących składników odżywczych, ale to nie wszystko. By zapobiec łamaniu i rozdwajaniu się paznokci, warto równocześnie sięgnąć po odżywkę w lakierze z wysoką zawartością keratyny, która utwardzi płytkę paznokci i sprawi, że nie będą tak podatne na uszkodzenia.

Jaka odżywka do paznokci po hybrydzie?

Paznokcie po hybrydzie są zazwyczaj dość słabe i łamliwe. Dzieje się tak dlatego, że pod hybrydową płytką paznokieć jest odizolowany od witamin, substancji nawilżających i wody, które są niezbędne do tego, by płytka paznokcia pozostawała sprężysta, elastyczna i wytrzymała. Paznokcie po hybrydzie są odwodnione i suche – wymagają więc odżywiania za pomocą olejków i wcieranych preparatów z dużą zawartością substancji nawilżających.

Jaka odżywka do paznokci dla kobiet w ciąży?

Wiele kobiet w ciąży zastanawia się nad każdym etapem pielęgnacji ciała. To, co wcześniej bywało stosowane bez przeszkód, w okresie ciąży może okazać się szkodliwe. Jak jest z odżywkami do paznokci? Czy można je stosować?

Najlepszym wyborem dla kobiet w ciąży będą delikatne odżywki wcierane do paznokci (na przykład olejki z witaminami) – zazwyczaj składają się z naturalnych, bezpiecznych składników, nie zawierają konserwantów i szkodliwych substancji. Należy uważać na odżywki w formie lakieru oraz ogólnie na lakiery do paznokci – nie powinno się sięgać po te, które zawierają w składzie formaldehyd.

Zobacz odżywki do paznokci w sklepie amfora.pl

Odżywka do paznokci – czy działa, czy warto stosować, jaka odżywka najlepsza ? RANKING
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a