OLAPLEX – jak stosować? jak długo utrzymuje się efekt?

Olaplex to jedna z metod, które znane są ze swoich dobroczynnych właściwości na włosy. Ten innowacyjny system naprawia strukturę włosa sprawiając, że zostaje ona odbudowana. Wszystko dzięki temu, że działa na tzw. mostki siarczkowe, które to głównie warunkują kondycję naszej czupryny. Olaplex to usługa oferowana obecnie przez większość salonów fryzjerskich, co świadczy o zaufaniu, jakim ta metoda cieszy się wśród profesjonalistów.

Do systemu Olaplex przeznaczony jest specjalny zestaw produktów, które odpowiadają za jego działanie pielęgnacyjne i regenerujące. W skład każdego zestawu wchodzą trzy bazowe preparaty. Pierwszy z nich, czyli Multiplier działa tak, że odnawia naruszone wiązania między włosami, a także zapewnia im ochronę w przyszłości. Multiplier działa więc u podstawy włosa, co prowadzi do jego kompleksowej regeneracji. Wzmocniona struktura sprawia, że nasze pasma stają się mocniejsze na przyszłość.

W dalszej kolejności są dwa preparaty o nazwie Perfector. Pierwszy z nich jeszcze silniej regeneruje włosy, czyni też działanie produktu Multiplier bardziej długotrwałym. Jest stosowany w salonie, w przeciwieństwie do trzeciej części o tej samej nazwie, czyli też Perfector, która to jednak jest już stosowana przez nas w domu. To dzięki niej efekt zastosowania metody Olaplex utrzymuje się na dłużej.

OLAPLEX - jak stosować? jak długo utrzymuje się efekt?

 

Dla kogo jest zabieg OLAPLEX ?

Tą metodę poleca się przede wszystkim posiadaczkom włosów zniszczonych, słabych i łamliwych.  Słowem – we wszystkich tych przypadkach, gdy struktura naszych włosów jest trwale naruszona, czy to przez czynniki z zewnątrz, czy takie jak zła dieta lub po prostu genetyka. Codzienne narażamy nasze włosy na niszczenie. Poddajemy je działaniu wysokich temperatur, nie zabezpieczamy przed wyjściem na mróz, do tego myjemy zbyt często i nie przejmujemy się działaniem słońca czy zbyt twardej wody. Jednocześnie pielęgnacja włosów jest często zbyt uboga.

Olaplex stanowi zastrzyk witalności, który odżywi włosy natychmiastowo. Dzięki temu, że działa od środka, to rezultat jest trwały. Olaplex jest w stanie wybawić nawet w sytuacjach kryzysowych – gdy włosy poddane były szczególnie mocnej dekoloryzacji. Jest to zabieg pozbawiający włosa jego naturalnego pigmentu, a przy okazji mocno niszczący jego strukturę. Bardzo dobrze wiedzą o tym panie, które przeszły z włosów ciemnych na jasne, gdzie do dekoloryzacji potrzebny jest preparat o wysokiej mocy działania. Niszczący efekt jego zastosowania najlepiej jest zrównoważyć tak efektywną metodą, jaką jest właśnie Olaplex.

 

Farbowanie włosów z użyciem Olaplex

Jeżeli boimy się, że podczas farbowania silne środki chemiczne zdegradują strukturę naszych włosów to Olaplex może stać się dla nas rozwiązaniem. Składniki farb do włosów działają w ten sposób, że niszczą mostki siarczkowe znajdujące się w strukturze włosa. Tymczasem Olaplex to metoda nastawiona właśnie na odbudowę tej części włosa. Jeśli przy farbowaniu zastosujemy jednocześnie metodę Olaplex to włosy nie zniszczą się, lecz wręcz przeciwnie – zyskają blask, elastyczność i gładkość.

Zalety i wady tej metody

Do niewątpliwych plusów należy to, że jest to metoda przynosząca rzeczywisty efekt – niezależnie od typu naszych włosów. Jest to rozwiązanie uniwersalne dla wielu naszych problemów z kondycją czupryny. Mamy przy tym gwarancję, że nie spadnie nam włos z głowy – i to dosłownie, bo Olaplex nie zawiera żadnych szkodliwych składników takich jak parabeny, aldehydy czy siarczany. Produkt ten nie jest testowany na zwierzętach. Za pewną wadę można uznać cenę, która jest dość wysoka i w wielu przypadkach zależy od długości włosów. Zabieg Olaplex nie powinien być wykonywany w domu.

Jak długo się utrzymuje?

Olaplex nie wypłukuje się z włosa, ponieważ wnika w jego głębokie struktury. Ta metoda odżywia włosy głęboko, nam zaś pozostaje dbanie już tylko o ich powierzchnię, czyli właściwe domknięcie łusek. Mimo to, Olaplex warto powtarzać, zwłaszcza gdy łączymy go z farbowaniem – długie odrosty rzadko są estetyczne.

 

Sprawdź kosmetyki do pielęgnacji włosów

Rate this post
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a