Olej lniany – stosowanie zewnętrzne na skórę i włosy

Wiele słyszy się na temat korzystnych właściwości oleju lnianego. Istotnie, jest on uważany za jeden z najbardziej sprzyjających naszemu zdrowiu składników diety. Okazuje się on być produktem uniwersalnym, który stosować można również zewnętrznie. Olej lniany poprawi wygląd naszej skóry i włosów, a także wzmocni brwi, rzęsy i paznokcie. Zobaczmy, jakie produkty z jego dodatkiem znajdziemy na półkach w sklepie oraz co przygotować możemy w domu.

olej lniany

Olej lniany – stosowanie zewnętrzne

Pozytywny wpływ oleju lnianego na wygląd naszego ciała to zasługa wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega 3. Jako że są one składnikiem budulcowym każdej komórki to ich stosowanie wzmacnia budowę tkanek i przyczynia się do ich szybszej regeneracji. Ponadto ma działanie nawilżające i odżywiające.

Olej z ziaren lnu na skórę – jak działa?

To właśnie wysoka zawartość kwasów omega 3 sprawia, że olej lniany jest polecany do pielęgnacji skóry atopowej i cierpiącej na inne poważne schorzenia, chociażby takie jak łuszczyca. Z kolei kwas alfa-limolenowy naturalnie wspomaga nasze gruczoły łojowe w regulacji ilości wydzielanego łoju. Dzięki temu nasza cera staje się wolna od zaskórników i wyprysków. Olej z ziaren lnu sprawdza się także jako dodatek do kremów i masek do cery suchej. Można go także stosować samego punktowo, na przykład na kolana czy łokcie.

Olej lniany dla włosów – co potrafi zdziałać?

Dzięki temu, że olej lniany zawiera dużą ilość odpowiednich hormonów, to jest on w stanie zmniejszyć wypadanie naszych włosów. Można go więc z powodzeniem aplikować w czystej formie bezpośrednio na skórę głowy. Oprócz tego olej lniany idealnie nadaje się do olejowania włosów suchych, zniszczonych, często narażanych na farbowanie, prostowanie, lokowanie oraz inne inwazyjne zabiegi. Olej lniany leczy także łuszczycę skóry głowy i przyśpiesza rośnięcie włosów. Stosujmy olej do maseczek oraz róbmy na jego bazie naturalne wcierki. Za pomocą oleju lnianego można także pielęgnować końcówki, chroniąc je przed rozdwajaniem się.

JEŚLI JEDNAK WOLISZ STOSOWAĆ GOTOWE KOSMETYKI SPRAWDŹ SKLEP : AMFORA.PL

Olej lniany – stosowanie zewnętrzne na skórę i włosy
5 (100%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a