Olejek z drzewa herbacianego – antyseptyk, jak stosować?

Olejek z drzewa herbacianego, popularny tzw. tea tree oil ma wielorakie zastosowanie. Dzięki swoim antyseptycznym, leczniczym i aromaterapeutycznym właściwościom, powinien znaleźć się w każdym domu.  Nie tylko można go stosować jako dezynfekujący zapach, ale także jako lek na rany, a nawet trądzik! Jakie jeszcze zastosowanie ma ten niezwykły olejek eteryczny?

Olejek z drzewa herbacianego – zastosowanie

Olejek pozyskiwany jest z liści drzewo-krzewu herbacianego, który rośnie głównie w Australii. Jego niezwykłe właściwości znane są od lat, a Aborygeni używali go dezynfekcji i jako środek na rany. Olejek eteryczny składa się z dwóch szczególnych składników, których działanie jest najczęściej wykorzystane, a są to:

  • Terpinen-4-ol – działa przy chorobach i uszkodzeniach skóry,
  • Cyneol – działa pozytywnie szczególnie przy chorobach przeziębieniowych.

Dzięki tym właściwością stosuje się go właśnie bezpośrednio na skórę – w rozcieńczonej postaci, ale także do aromaterapii lub prania, a nawet inhalacji. Inhalacje z dodatkiem tego kosmetyku są bardziej efektywne, gdyż olejek z drzewa herbacianego pomaga przy zapaleniu gardła, a także przeziębionych górnych drogach oddechowych.

Olejek z drzewa herbacianego – trądzik

Kosmetyk ten świetnie nadaje się do pielęgnacji skóry trądzikowej, gdyż nie podrażnia jej, a nawet ma właściwości łagodzące. Jego dodatek do codziennej pielęgnacji nie powoduje dodatkowego wysuszenia skóry, a także jest zwykle dobrze tolerowany. Koi i działa przeciwzapalnie, przeciwdziałając powstawaniu nowych wyprysków.

Jak stosować olejek na skórę?

Najbardziej bezpieczną formą stosowania go na skórę, będzie dodanie jego kilku kropel do ulubionego, stosowanego na co dzień kremu. Olejek możemy także połączyć z tonikiem lub przygotować własny tonik, który będzie zawierał naturalne składniki i drogocenny olejek.

Gdzie kupić olejek z drzew herbacianego?

Olejek możemy spotkać w czystej postaci 100% koncentratu, ale także jako dodatek do różnorodnych kosmetyków pielęgnacyjnych.

olejek z drzewa herbacianegoSprawdź!
olejek z drzewa herbacianegoSprawdź!
Olejek z drzewa herbacianego – antyseptyk, jak stosować?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a