Olejek różany, do twarzy, jak zrobić? Jak stosować? Jak uzyskać? DIY

Olejek różany należy do jednych z najdroższych dostępnych olejków na rynku. A to ze względu na to, że wyprodukowanie 1 kg olejku wymaga wykorzystania 5 ton płatków róż. Jest też tak drogocenny ze względu na swoje właściwości. Posiada niezwykle szeroki wachlarz substancji, które korzystnie oddziałują na ludzki organizm. Wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, uspakajające. Ma właściwości lecznicze, upiększające i regenerujące.

Olejek różany do twarzy diy

Olejek różany – jak zrobić olejek domowej roboty?

Ze względu na cenę, którą trzeba zapłacić za olejek różany, wiele osób decyduje się wyprodukować taki olejek domowymi sposobami. Jednak, należy mieć świadomość, że prawdziwy olejek różany otrzymać można jedynie poprzez destylację lub w procesie chemicznej ekstrakcji płatków róż. Natomiast, olejek produkowany w domu to macerat.

Aby go stworzyć, należy:

-zalać płatki róż olejem, olejem migdałowym lub oliwą z oliwek

-odstawić całość, w szczelnie zamkniętym słoiku, na minimum dwa tygodnie. Wybieramy słoneczny parapet i pilnujemy, by wszystkie płatki były dokładnie zalane olejem.

Pamiętajmy także, aby zadbać o czystość słoika – a najlepiej wyparzyć  go przed  użyciem. Gotowy macerat przecedzamy przez sitko o przelewamy do ciemnego pojemnika, który będzie chronił go przed oddziaływaniem promieni słonecznych.

Zastosowanie olejku różanego

Olejek najczęściej stosowany jest na kilka sposobów. Najczęściej wykorzystuje się jego właściwości w kosmetyce. Do regularnie stosowanych preparatów do twarzy i ciała dodaje się kilka kropel olejku. W ten sposób wzmacniamy nawilżające, łagodzące i regenerujące właściwości kosmetyków. Jeśli chcemy zastosować olejek do masażu, kilka jego kropli łączymy z olejem z pestek winogron, ze słodkich migdałów lub z oliwą z oliwek. Możemy także użyć olejku różanego do kąpieli lub aromatoterapii, wlewając kilka kropel do wanny lub kominka zapachowego.

JEŚLI JEDNAK PREFERUJESZ ZAKUP GOTOWYCH KOSMETYKÓW DO PIELĘGNACJI SPRAWDŹ SKLEP AMFORA.PL

1. Vis Plantis Olejek Różany do twarzy,szyi i dekoltuOlejek różanySprawdź!
2. Orientana Olejek do ciała RÓŻA JAPOŃSKA I GERANIUMOlejek różanySprawdź!
Olejek różany, do twarzy, jak zrobić? Jak stosować? Jak uzyskać? DIY
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a