Opalanie w solarium – kosmetyki, jak wygląda, efekty po solarium

Metodą na podtrzymanie pięknego koloru jest również regularne odwiedzanie solarium, po zakończonym opalaniu. Solarium to skuteczny i szybki sposób na opalenie się, jednak lekarze bija na alarm. Solarium jest bardzo niezdrowe dla skóry i stanowi jedną z największych plag  powodujących raka skóry. Mimo, że efekty po opalaniu lampami UV pojawiają się niemal natychmiast, warto zachować w tej kwestii istotny umiar.

Opalanie w solarium – kosmetyki

Korzystanie raz na czas oraz z umiarem z solarium, nie jest szkodliwe. Ważne, aby tak samo jak przypadku opalaniu na słońcu, odpowiednio się przygotować. Zadbajmy w pierwszej kolejności o odpowiednie kosmetyki do opalania skóry w solarium. Specjalistyczne kosmetyki solaryjne dostępne w solarium, pomogą nam uzyskać intensywną opaleniznę, a także utrzymają skórę w doskonałej kondycji. Ważne, aby przed wyborem czasu opalania, skonsultować się pracownikiem, jaki czas jest odpowiedni do naszej karnacji oraz stanu skóry. 

Jeśli na ciele mamy widoczne znamiona, pieprzyki lub inne przebarwienia skonsultujmy się ze specjalistą. Zanim wybierzemy się do solarium, zapytajmy lekarza, najlepiej dermatologa o nasze znamiona oraz czy opalanie w solarium nie jest niewskazane. Zachowujmy szczególną ostrożność, aby uchronić się przed ewentualnymi chorobami skóry. 

Jak wygląda opalanie w solarium? Jak przygotować się do opalania?

Po wybranym czasie opalanie, wchodzimy samotnie do kabiny. I co dalej? Ważne, aby przed sesją w solarium dokonać demakijażu, gdyż każdy kosmetyk zmniejsza intensywność opalania. Zwiążmy również włosy oraz zdejmijmy biżuterię – zegarek, kolczyki, naszyjnik. Pamiętajmy aby nie używać kremów z filtrem przed opalaniem w solarium. Nie stosujmy także bezpośrednio przed zabiegiem perfum. 

Opalanie w solarium

Pielęgnacja po opalaniu w solarium 

Po opalaniu w solarium ważna jest pielęgnacja naszej skóry. Wybierz do tego produkty nawilżające, regenerujące i przedłużające opaleniznę. Preparaty te najlepiej stosować po kąpieli. Pamiętajmy o regularnym stosowaniu kosmetyków, zwłaszcza nawilżających. Solarium przyspiesza starzenie się skóry, a sucha skóra jest na to tym bardziej narażona.

Kosmetyki do pielęgnacji skóry znajdziesz w AMFORA.PL

Opalanie w solarium – kosmetyki, jak wygląda, efekty po solarium
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a