Opalenizna – jak przedłużyć? Jak utrzymać? Opalona skóra

Lato to czas wypoczynku, kąpieli wodnych i słonecznych. Ciepłe dni sprawiają, że chętniej odsłaniamy ciało. Aby pięknie się ono prezentowało, przykładamy szczególne znaczenie do jego koloru. Jednak, by opalenizna przybrała ładną barwę oraz utrzymała się ona jak najdłużej, należy odpowiednio przygotować skórę jeszcze przed opalaniem. Dalsze zabiegi sprawią, że jeszcze długo będziemy mogli cieszyć się jej złotym kolorem. Opalenizna – jak przedłużyć i dbać o skórę?

Jak pielęgnować skórę, by cieszyć się piękną opalenizną?

Jeszcze przed opalaniem należy zadbać odpowiednio o skórę, by później otrzymać lepsze efekty. W tym celu złuszczamy martwy naskórek, minimum raz w tygodniu, poprzez wykonywanie peelingu. Nie zapominajmy, że dotyczy to także skóry twarzy. Takie zabiegi sprawią, że nabyta opalenizna będzie miała równomierny koloryt na całej powierzchni ciała. Peelingi polecane są także po opalaniu. Nie trzeba martwić się, że zetrzemy kolor, gdyż znajduje się on w głębszych warstwach skóry, a nie w naskórku.

Ładna i zdrowa opalenizna wyklucza poparzenia słoneczne. W związku z tym, przed wystawieniem skóry na działanie promieni słonecznych, zastosujmy krem z odpowiednim dla siebie filtrem. Zabieg ten należy powtarzać co dwie godziny, gdyż tyle czasu działa ochrona. Ponadto, kąpiel w wodzie i piasek ścierają nałożony preparat i powodują, że ciało nie jest nim równomiernie pokryte. Regularna aplikacja kremu czy balsamu z filtrem, zapobiegnie nieestetycznym efektom.

Skóra wystawiona na kąpiele słoneczne, a  także wodne, jest podatna na wysuszenie. W związku tym, należy regularnie aplikować na nią kosmetyki intensywnie nawilżające. Najlepiej korzystać z takich, które przeznaczone są specjalnie na skórę po opalaniu. Oszczędźmy jej także gorących kąpieli w wannie, które dodatkowo wysuszają. W okresie letnim, znacznie lepszy będzie szybki prysznic. By dbać o opaleniznę kompleksowo, najlepiej wspomóc się działaniem także od środka. Po pierwsze, nie zapominajmy o regularnym nawadnianiu się i wypijaniu 2 litrów płynów dziennie. Najlepiej, by była to niegazowana woda. Warto skorzystać także z odpowiednich preparatów witaminowych z beta-karotenem i stosować zdrową dietę.

Opalenizna - jak przedłużyć

Jakie kosmetyki przedłużą brązowy kolor skóry?

Aby podkreślić piękną barwę skóry, można stosować kosmetyki, takie jak balsamy ze złotymi drobinkami. Odbijają one promienie świetlne i sprawiają, że skóra wygląda pięknie i zdrowo. Na przedłużenie koloru odpowiednie będą balsamy brązujące, które ożywiają skórę. Jeszcze inna metoda, to użycie samoopalacza, który wzmocni opaleniznę. Ewentualne nierówności, przy nakładaniu, będą mniej widoczne, gdy skóra jest już opalona.

Opalenizna – jak przedłużyć? Jak utrzymać? Opalona skóra
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a