Paznokcie ombre – jak zrobić krok po kroku, co potrzebujemy

Wystylizowane paznokcie, zadbane tak jak włosy, nie dziwią już nikogo. Terminologia fryzjerska przechodzi już nawet do wyrażeń związanych ze stylizowaniem paznokci – nadawaniem im odpowiedniego kształtu czy koloru. Tak powstały paznokcie ombre, w których przejście z jednej do drugiej barwy jest wyjątkowo delikatne. Efekt robi wrażenie, a wykonanie jest proste i nie wymaga dużej ilości wyposażenia – wystarczą lakiery w kilku kolorach, gąbka oraz materiał, którym ochronimy skórę wokół paznokcia przed poplamieniem.

Jak zrobić paznokcie ombre – krok po kroku

Na początku trzeba zaplanować rozkład poszczególnych kolorów. Może być ich dwa, trzy, a nawet cztery – tej ilości nie wolno jednak przekraczać. Lakiery w podobnym do siebie kolorze należy ustawić od najciemniejszego do najjaśniejszego. Do miseczki należy wlać zimnej wody i zamoczyć w niej starą gąbkę do podkładu lub kawałek zwykłej kuchennej gąbki. Teraz należy dobrze ją wycisnąć, tak by była wilgotna, a nie mokra. Po chwili trzeba zacząć nakładać na niej kolorowe paseczki z lakieru, zaczynając od najciemniejszej barwy. Trzeba robić to dość szybko, tak by lakier nie wyschnął. Teraz gąbkę trzeba odcisnąć na papierze. Jeżeli pomiędzy kolorami nadal widać wyraźne różnice, to trzeba je poprawić i kontynuować odciskanie do momentu, aż poszczególne barwy będą płynnie przechodziły jedna w drugą. Skórki wokół paznokcia dobrze jest posmarować oliwą, która chroni przed wsiąkaniem w nie lakieru. Można jednak zrezygnować z tego kroku, a lakier usunąć za pomocą zwykłego patyczka oraz zmywacza. Teraz czas na to, by odcisnąć gąbeczkę już na naszym paznokciu. Trzymając ją w tej samej pozycji za każdym razem, takie odciskanie należy powtórzyć kilkukrotnie. Gdy na paznokciu pojawi się widoczne ombre, należy powtórzyć nakładanie lakierów i przejść do kolejnego paznokcia.  Efekt ombre podkreślimy stosując jako wykończenie bezbarwny lakier, top lub lakier dający efekt lustrzanego odbicia.

Paznokcie ombre - jak zrobić krok po kroku, co potrzebujemy

Jakie lakiery wybrać, jakie kolory? 

Liczba kolorów powinna wynosić od dwóch do czterech. Do przygotowania ombre można posłużyć się zwykłymi lakierami, jak i tym hybrydowymi. Plusem lakierów hybrydowych jest to, że są one trwalsze oraz wolniej schną. Minusy zaś to wyższa cena oraz fakt, że musimy posiadać do nich specjalną lampę UV. Jeśli zaś chodzi o kolory, to na początek warto wybierać barwy podobne do siebie. Jasne odcienie łączymy z jasnymi, a ciemne z ciemnymi. W sam raz na lato będą paznokcie w kolorach pastelowych. Tworzenie kontrastów, czyli wykorzystywanie barw do siebie przeciwnych, dobrze jest zacząć dopiero po uzyskaniu wprawy w mieszaniu kolorów podobnych. Wybierając jasne kolory, warto jest wybrać jeden z nich jako bazę i to właśnie nim pomalować na początku wszystkie paznokcie. Ombre można tworzyć zarówno wzdłuż jak i wszerz paznokcia. Wiele przykładowych stylizacji pokazuje nam, że warto jest przeprowadzić ombre z użyciem przynajmniej jednego jasnego koloru. W przypadku gdy inne dominujące barwy są raczej zimne (fiolet, niebieski czy zielony) to powinna być to bardziej biel lub szarość. Dla ciepłych barw, takich jak czerwień czy róż, jasnym urozmaiceniem może być natomiast kolor żółty. Paznokcie pomalowane w stylu ombre można ozdobić niewielkimi naklejkami np. gwiazdkami. Swego rodzaju nowością jest ombre geometryczne, w którym płytkę paznokcia dzieli się na niewielkie romby, a potem maluje się je po kolei stopniowo zmieniając barwę na coraz jaśniejszą lub coraz ciemniejszą.

Dodatkowe wyposażenie

Dla zrobienia ombre na paznokciach potrzebna będzie gąbeczka, a także przyrząd do usunięcia lakieru ze skórek – patyczek lub pędzelek (alternatywa to zabezpieczenie skórek olejkiem lub inną gęstą substancją, którą można później zedrzeć). Do tego plastikowa miseczka oraz preparat nadający paznokciom blasku i przedłużający piękny efekt – lakier bezbarwny lub top.

Co potrzebujemy do wykonania paznokci ombre?

 

Lakier utwardzający top coat Lakier hybrydowy bez użycia lampy UV, emaliaTop Coat nadający połysk, utwardzaczGąbeczka do wykonania ombre
Paznokcie ombre - jak zrobić krok po kroku, co potrzebujemyPaznokcie ombre - jak zrobić krok po kroku, co potrzebujemyPaznokcie ombre - jak zrobić, co potrzebujemy, instrukcjaPaznokcie ombre - jak zrobić krok po kroku, co potrzebujemy
SprawdźSprawdźSprawdźSprawdź

 

 

Więcej kosmetyków znajdziesz w sklepie amfora.pl

Paznokcie ombre – jak zrobić krok po kroku, co potrzebujemy
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a