Paznokcie żelowe , co to, jak zrobić, jakie akcesoria są niezbędne do wykonania?

Paznokcie żelowe to jeden ze sposobów na trwały i piękny manicure, który utrzyma się nawet do 3-4 tygodni (w zależności od predyspozycji Twojej płytki do wzrostu). Wykonanie takiego zabiegu w domowym zaciszu wymaga wielu akcesoriów i sprzętu niezbędnego do manicure żelowego, a także dużej ilości czasu i cierpliwości.

paznokcie żelowe

Do wykonania żelowych paznokci potrzebne ci będą: lampa UV lub LED do manicure; drewniane lub plastikowe kopytka do odsuwania skórek; płyn zmiękczający do skórek; pilniczek (najlepiej szklany); profesjonalny blok polerski; formy do paznokci; płyn do dezynfekcji; pędzelek do żelu; odtłuszczacz; primer (baza nanoszona na płytkę przed nałożeniem żelu; żel UV budujący oraz żel UV kolorowy.

Jak zrobić paznokcie żelowe krok po kroku?

1. Na początku musisz przygotować płytkę paznokcia do zabiegu. Usuń delikatnie skórki (użyj do tego celu płynu zmiękczającego i radełka), spiłuj delikatnie płytkę paznokcia tak, aby stała się matowa (nie trzyj jednak za mocno – wystarczy kilka ruchów łagodną stroną bloczku polerskiego), a następnie przetrzyj płytkę cleanerem (za pomocą wacika).

2. Rozprowadź na płytce warstewkę bazy (primera), aby zwiększyć trwałość manicure. Uważaj na skórki – ich zalanie spowoduje, że podczas utrwalania lakier na nich pozostanie. Wsadź dłoń do lampy i utwardź w niej powierzchnię primera.

3. Teraz możesz przejść do zakładania form. Polecamy zakładać i wykonywać manicure na 2-3 paznokciach jednocześnie – jest to po prostu bardziej wygodne. Kiedy już formy znajdują się na swoim miejscu, nałóż żel budujący na każdy paznokieć i utrwal go w lampie. Czynność powtórz 2-3 razy.

4. Musisz nadać swoim żelowym paznokciom odpowiedni kształt. Spiłuj ich czubek, aby układał się w kształt migdałka lub prostokąta, a następnie usuń pilniczkiem nadmiar zastygłego żelu i dostosuj grubość paznokcia do swoich preferencji. Tak opiłowane płytki znów przetrzyj cleanerem.

5. Nadaj swoim paznokciom kolor. Nałóż wybrany żel na płytkę, a następnie utwardź warstwę w lampie. Żel kolorowy nakładaj w dwóch-trzech warstwach i za każdym razem utrwalaj paznokcie w lampie.

6. Po tych krokach możesz nałożyć ostateczną warstwę lakieru bazowego, która przedłuży trwałość manicure i sprawi, że paznokcie będą pęknie błyszczeć. Znów utwardź lakier w lampie i… gotowe! Teraz możesz nawilżyć dłonie i skórki dla jeszcze lepszego efektu.

Jak zdjąć paznokcie żelowe?

Paznokcie żelowe może ściągnąć kosmetyczka, ale możesz zrobić to sama w domu. Techniką która sprawdza się przy paznokciach żelowych, jest spiłowywanie warstw żelu. Musisz robić to jednak bardzo delikatnie i uważnie, aby nie uszkodzić naturalnej płytki paznokcia. Piłuj żel bloczkiem polerskim i zacznij od strony o najwyższej gradacji, a później zmieniaj strony co kilka chwil.

Kiedy będziesz czuła, że naturalna płytka jest blisko, zmień bloczek na zwykły papierowy pilnik – zapobiegniesz w ten sposób uszkodzeniom. Kiedy zdejmiesz paznokcie, posmaruj skórki oliwką i zaaplikuj na płytkę odżywkę do paznokci. Jeśli zastanawiasz się, które paznokcie są lepsze: żelowe czy hybrydowe, musisz wiedzieć, że hybryda jest mniej trwała, ale jej zakładanie i ściąganie są dużo łatwiejsze, natomiast żel na paznokciach może utrzymać się bardzo długo bez odprysków, jednak jego aplikacja i ściąganie zajmują znacznie więcej czasu i wymagają większych zdolności manualnych.

Zobacz kosmetyki do pielęgnacji paznokci w sklepie afmora.pl!

Paznokcie żelowe , co to, jak zrobić, jakie akcesoria są niezbędne do wykonania?
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a