Peeling z soli himalajskiej DIY – jak zrobić?

Sól himalajska dobrze sprawdza się nie tylko w zabiegach mających poprawić nasz wygląd, jej zastosowanie jest dużo szersze. Różową sól można wykorzystać na przykład podczas kąpieli, ponieważ jest ona pomocna w walce z różnymi dolegliwościami, często wykorzystują ją między innymi osoby chcące zregenerować mięśnie po długotrwałym wysiłku. Dodatkowo kąpiele solankowe wspomagają leczenie niektórych chorób skóry. Warto nadmienić, że moczenie skóry w wodzie z solą himalajską rozjaśnia ją, przez co wygląda zdrowo. Kąpieli solankowej nie powinno się zażywać dłużej niż przez 30 minut.

Sól himalajska – jak zrobić peeling z soli himalajskiej do ciała 

Warto regularnie (na przykład raz w tygodniu) wykonywać peeling całego ciała, ponieważ pozwala on pozbyć się obumarłego naskórka. Peeling z soli himalajskiej oczyszcza skórę, zapobiega wrastaniu włosków oraz zwęża pory. Podczas masowania ciała pobudzone zostaje krążenie, dzięki czemu można pozbyć się cellulitu (zwanego także skórką pomarańczową) i sprawić, że skóra będzie wyglądać lepiej. Do wykonania peelingu potrzebna jest jedynie sól himalajska, nie trzeba jej mieszać z innymi składnikami. Wystarczy wziąć niedużą garść soli w ręce, a następnie okrężnymi ruchami masować nią umyte wcześniej ciało. Po złuszczeniu naskórka, sól należy dokładnie spłukać.

Peeling z soli himalajskiej

Zastosowanie różowej soli w kuchni

Nie należy zapominać, że sól himalajska doskonale sprawdza się nie tylko w kosmetyce, ale także w kuchni. Zawiera aż 84 minerały (m.in. jod i żelazo) i może być wykorzystywana choćby podczas robienia potraw mięsnych, różnego rodzaju sałatek, dań z kasz czy ziemniaków.

 

 

Peeling z soli himalajskiej DIY – jak zrobić?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a