Perfumy z anyżem – charakterystyka, najpopularniejsze zapachy!

Perfumy bazujące na anyżu w Polsce są wciąż mało popularne. Częściej spotkać można tę przyprawę w kuchni niż na damskiej toaletce.  Przedstawiamy poradnik, będący skarbnicą wiedzy, na temat tego czym są, czym się charakteryzują oraz jakie są najpopularniejsze perfumy z anyżem

perfumy z anyżem

Czym jest anyż?

To, czym jest ten składnik, wiedzą chyba wszyscy. Anyż to wyrazista przyprawa korzenna, która szczególnie jest utożsamiana z okresem Bożego Narodzenia. Wtedy to obok cynamonu i innych przypraw z tej kategorii jest używana w świątecznych wypiekach. Anyż chiński, inaczej gwiazdkowaty wygląda bardzo ładnie, pasuje do wielu potraw, jest również bardzo zdrowy. Jego piękny zapach został wykorzystany wielokrotnie w przemyśle perfumeryjnym.

Czym się charakteryzują perfumy z anyżem?

Anyż swoim zapachem przypomina nieco lukrecję, choć jest od niej słodszy. Kompozycje zapachowe, których jednym ze składników jest olejek eteryczny z tej właśnie rośliny, charakteryzują się słodko-pikantnym zapachem. Są nieco ziołowe. W zależności od pozostałych składników mogą mieć nutę kwiatową lub polną. To zwykle perfumy wyraziste, odważne, często kontrowersyjne, nie dla wszystkich.

Najpopularniejsze perfumy z anyżem

1. Guerlain, Anisia Bella.

To zapach wybitnie anyżowy stworzony z myślą o miłośnikach tego konkretnego składnika. Bardzo słodki, połączony z kwiatami i cytrusami, które nadają mu świeżość i lekkość.

2. Lolita Lempicka, Eau de Minuit Midnight.

Zmysłowa kompozycja składająca się z anyżu, bluszczu i lukrecji. Zapach bardzo złożony, w którym da się wyczuć nuty migdałowe, waniliowe i oczywiście ziołowe.

3. Armani, Emporio Remix for Woman.

To pełna energii, kojarząca się z tańcem i muzyką kompozycja składająca się z anyżu, gruszki, żurawiny i kilku innych równie świeżych składników. Perfumy te są przeznaczone bardziej dla młodych kobiet, nawet dziewcząt.

4. La Prairie, Silver Rain.

To zapach słodko-owocowy. To kompozycja nieco orientalna, ale nie dusząca. Silver Rain przez wielu uważany jest za zapach ponadczasowy, mocno uwodzicielski i zmysłowy.

5. Salvatore Ferragamo, EDP Pour Femme.

Anyż w nucie głowy połączony został z liśćmi czarnej porzeczki, kokosem i bergamotką. Zapach stworzony dla profesjonalistek, kobiet z pasją, pewnych siebie.

Ranking najpopularniejszych perfum z anyżem do 250 złotych. 

NINA RICCI Love in Paris

David Beckham Signature

Cerruti 1881 Pour Femme

Guerlain La Petite Robe Noire

Giorgio Armani Emporio Remix

Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Odwiedź sklep amfora.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór najwspanialszych zapachów dla kobiet, dzięki którym, gdziekolwiek się pojawisz, zawsze będziesz w centrum uwagi!

Zobacz perfumy z anyżem w sklepie afmora.pl!

Perfumy z anyżem – charakterystyka, najpopularniejsze zapachy!
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a