Perfumy dla 40 latka – charakterystyka, najpopularniejsze zapachy!

Współczesny 40-latek to mężczyzna zadbany, aktywny na wielu polach (zwłaszcza rodzinnym, zawodowym i towarzyskim), a także świadomy tego, czego chce. Jednocześnie taki mężczyzna poszukuje prostych i klasycznych rozwiązań, które nie zabiorą dużo czasu i są po prostu uniwersalne. Tę specyfikację można zaadaptować również do świata perfum. Dla współczesnego 40-latka powinny one być uniwersalne, trwałe, klasyczne, a co za tym idzie – pasujące do wielu sytuacji. Przedstawiamy kompleksowy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, jakie perfumy dla 40 latka wybrać. ponadto ranking najpopularniejszych zapachów.

perfumy dla 40 latka

Polecane nuty zapachowe, składniki – jak wybrać?

Aby wybrać idealne perfumy dla 40-latka, musisz wiedzieć, co składa się na ten jedyny i wyjątkowy zapach. Są to poszczególne nuty, które tworzą całą kompozycję. Składają się na nią nuty głowy, nuty serca oraz nuty bazowe. Każda z nich ma inne zadanie i każda z tych nut uwalnia się inaczej. Perfumiarze zaczynają tworzenie zapachu najczęściej od nuty bazy, która ma stanowić tło dla innych aromatów.

Nuta bazy rozwija się najdłużej, zostając z właścicielem perfum nawet do kilku dni. Zazwyczaj w nucie bazy znajdują się zapachy korzenne, przyprawy, nuty drewniane i ciężkie aromaty roślinne. W nucie serca najważniejsze są elementy kwiatowe, które uwalniają swój aromat przez kilka godzin i stanowią wizytówkę całych perfum. Nuta głowy z kolei to zapach, który wyczuwamy na początku. Jego aromat zachęca nas do danych perfum lub wręcz odstrasza.

Nuta głowy utrzymuje się tylko kilka, kilkanaście minut, by następnie ustąpić miejsca woni nuty serca. Najpopularniejsze nuty dla 40-letnich mężczyzn to przede wszystkim nuty świeże, roślinne i cytrusowe, takie jak grejpfrut, pomarańcze, bazylia czy mięta, które później przechodzą w ostrzejsze wonie, takie jak zapach pieprzu różowego, rozmarynu, żywicy czy jodły, aby wieczorem przeistoczyć się i zamknąć dzień w towarzystwie woni tytoniu, mahoniu, cedru i drzewnego mchu.

Najpopularniejsze perfumy dla 40 latka

Perfumy pasujące do większości 40-latków powinny być wielofunkcyjne i trwałe. Tuż po ich aplikacji powinny pobudzać do działania, dawać uczucie odświeżenia zarówno ciała, jak i umysłu oraz nie powinny drażnić zbyt ostrymi nutami. W ciągu dnia nuta głowy powinna rozwijać się łagodnie i nienachalnie – w sposób elegancki, ale również nieoczywisty.

Jeśli mężczyzna pracuje w biurze czy korporacji, perfumy nie powinny zdominować jego osobowości, a jedynie ją podkreślać. Pojawiająca się nuta bazowa powinna z kolei otulać swoim ciepłem, a jednocześnie charakteryzować się siłą i charyzmą. Dlatego właśnie jednymi z najpopularniejszych perfum dla 40-latków są Davidoff, Adventure Amazonia. Na początku pachną miętą i cytryną, by później złagodnieć dzięki woni liści palmy, a później pogłębić się poprzez uwolnienie zapachu drzewa cedrowego.

Innym klasycznym zapachem dla mężczyzn około czterdziestki będą perfumy Lacoste Red. Ich niejednoznaczność tkwi w połączeniu świeżego zapachu zielonego jabłka, liści cedrowych i piżma. To zapach, który gwałtownie przeistacza się ze świeżego w zadziorny i drapieżny – będzie odpowiedni dla mężczyzn kochających mocne wrażenia. Inny zapach, o nieco niższej cenie to Iceberg – Eau de Iceberg, który jest najbardziej kwiatową i łagodną propozycją – zawiera bowiem nuty fiołka, paczuli i bergamotki, przełamanych przez kwaśną, zieloną limonkę. To zapach idealny na romantyczny wieczór we dwoje.

Zobacz męskie perfumy w sklepie afmora.pl!

Perfumy dla 40 latka – charakterystyka, najpopularniejsze zapachy!
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a