Perfumy z Galbanum, charakterystyka, najpopularniejsze zapachy!

Zielona, drzewna, roślinna woń galbanum pojawia się w wielu kompozycjach zapachowych. To składnik perfum dla mężczyzn, zapachów dla kobiet, a także produktów z kategorii unisex. Galbanum świetnie komponuje się z innymi nutami drzewnymi, z cytrusami i słodkimi akordami kwiatowymi i owocowymi. Przedstawiamy poradnik, będący skarbnicą wiedzy, na temat tego czym są, czym się charakteryzują oraz jakie są najpopularniejsze perfumy z galbanum.

Galbanum – czym jest ten składnik?

Galbanum to gumożywica pozyskiwana z łodyg i kłącza wieloletnich ziół (Ferula galbaniflua). Charakteryzuje się specyficznym zapachem mokrej ziemi, zieleni i drewna balsamicznego. Żywica galbanum już w starożytności była uważana za lek. Stosowano ją jako kadzidło oraz do przyrządzania specyfików balsamujących.
Współcześnie jest to popularny składnik kosmetyków oraz perfum. Galbanum może być wykorzystywane w aromaterapii, ma również właściwości przeciwtrądzikowe.
W przemyśle perfumeryjnym wykorzystywany jest olejek z galbanum. Jest on pozyskiwany metodą destylacji żywicy z parą wodną. Ta metoda jest praktykowana już od XVI wieku! Co ciekawe destylacja olejku odbywa się najczęściej nie w krajach, gdzie pozyskiwany jest surowiec (Turcja, Liban), ale w dużej mierze w Europie.

Czym się charakteryzują perfumy z galbanum?

Perfumy wzbogacone wonią galbanum mają wyraźnie zaznaczone akcenty zielone, drzewne, ziemiste. Galbanum świetnie łączy się z wonią cytrusów, kwiatów oraz innych akordów drzewnych. Jest popularnym składnikiem w kompozycjach dla mężczyzn, dla kobiet oraz unisex.

Najpopularniejsze perfumy z galbanum.

  • Burberry Brit Splash – lekki, świeży i zmysłowy zapach dla mężczyzn. Woń galbanum w towarzystwie melona i rozmarynu tworzy w tej kompozycji nuty głowy. Nutami serca są akordy wodne, cyklamen i fiołek, a nutami bazowymi mech, piżmo i wetyweria.
  • HUGO BOSS Hugo Red (M) – wyraziste, orientalno-pikantne perfumy dla mężczyzn. Galbanum pojawia się w nich w nutach głowy wraz z akordami metalicznymi, grejpfrutem i różowym pieprzem. Nutami serca są rabarbar, cedr, ananas i akordy metaliczne. Nutami bazowymi są natomiast fasola tonka i ambra.
  • Puma Time to Play Man (M) – cytrusowe, lekko słodkie, a jednocześnie ziołowe perfumy dla mężczyzn. Galbanum w towarzystwie arbuza i bazylii to nuty serca. Nutami głowy są ananas, bergamotka, cytryna i lima. Nutami bazowymi są z kolei cedr, labdanum, ambra i piżmo.
  • Cacharel Anais Anais Premier Delice (W) – kwiatowy, lekko owocowy, przełamany akordami ziół i drzew zapach dla kobiet. Galbanum wraz z pomarańczą, bergamotkąi gruszką tworzy nuty głowy w tej kompozycji. Nutami serca są hiacynt i piwonia, a nutami bazowymi kakao i cedr.
  • Chanel No 19 Poudre (W) EDP/S – klasycznie piękny zapach dla kobiet, minimalistyczny i wyrazisty. Galbanum wraz z mandarynką i neroli to nuty głowy. Nutami serca są jaśmin i irys, a nutami bazowymi wetyweria, piżmo i fasola tonka.

Burberry Brit Splash

HUGO BOSS Hugo Red

Puma Time to Play

Cacharel Anais Anais Premier Delice

Chanel No. 19

burberry-brit-splashhugo-boss-hugo-redpuma-time-to-play-mangucci-premiere
Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Odwiedź sklep amfora.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór najwspanialszych zapachów, dzięki którym, gdziekolwiek się pojawisz, zawsze będziesz w centrum uwagi!

Zobacz perfumy w sklepie afmora.pl!

Perfumy z Galbanum, charakterystyka, najpopularniejsze zapachy!
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a