Perfumy, jak odróżnić podróbkę perfum od oryginału?

W dzisiejszych czasach coraz trudniej odróżnić podróbkę perfum od oryginału. Coraz więcej firm, stron internetowych i jednostek sprzedaje perfumy jako oryginale. Jak jednak sprawdzić, czy faktycznie nie są one podróbką? Odpowiadamy na pytanie – perfumy, jak odróżnić podróbkę perfum od oryginału?

perfumy, jak odróżnić podróbkę perfum

Perfumy, jak odróżnić podróbkę od oryginału?

1. Uważaj na miejsca w których kupujesz perfumy – bazary odpadają, ale trzeba także uważać na sklepy internetowe. Oczywiście wiele z nich oferuje pełnowartościowe, oryginalne zapachy, ale warto przez zakupem sprawdzić dany sklep oraz jego opinie. Jeżeli kupujemy od osoby fizycznej przez internet np. nietrafiony prezent – sprawdźmy czy są to jedyne perfumy, które dana osoba wystawia. jeżeli wystawia ich więcej, powinniśmy być czujni.
2. Często kuszą nas bardzo wysokie rabaty. To się zdarza i nie ma w tym nic dziwnego. Jeżeli jednak cena jest dużo zaniżona można nabrać podejrzeń, co do jakości perfum.
3. Dokładnie obejrzyj opakowanie produktu.
4. Sprawdź dokładnie flakonik.
5. Obejrzyj dokładnie płyn we flakoniku. Jeżeli konsystencja nie jest jednolita, na pewno są to perfumy podrabiane.
6. Jeżeli jest taka możliwość, sprawdź trwałość perfum. Oryginale perfumy utrzymują zapach jeszcze dobre kilka godzin po ich zastosowaniu, czasem i cały dzień.

Różnice między podróbką a oryginałem

1. Jeżeli znasz dokładnie zapach swoich ulubionych perfum, sprawdzaj go wcześniej przed zakupem. Podróbki zazwyczaj pachną nieco inaczej niż oryginał. Często wyczuwane jest to dopiero po kilku godzinach.
2. Oryginale perfumy utrzymują się na skórze od kilku godzin do kilkunastu. Podróbki szybko tracą swoją woń.
3. Podróbki przy pierwszym zastosowaniu zapachu mają silniejszą woń niż oryginały. Niestety szybko słabną, aż do stracenia swojej woni.
4. Diabeł tkwi w szczegółach. Warto porównywać opakowania z naszym oryginalnym. Czasem jest to inna czcionka na pudełku, czasem zupełnie inny spód opakowania. Zdarza się także inny kolor perfum czy po innej stronie sklejona folia.

Perfumy, jak odróżnić podróbkę od oryginału? – Opakowanie

Bardzo łatwo odróżnić oryginał od podróbki patrząc na opakowanie perfum. Folia, w którą zapakowane są perfumy powinna dokładnie przylegać do kartonika. Jeżeli opakowanie jest brzydko wykonane, jest krzywe, wystaje z niego klej – to na pewno jest podróbka. Kartonik powinien być wykonany z dość grubego tworzywa. Warto zwrócić uwagę na logo produktu oraz litery na opakowaniu. Może wdarła się literówka, albo logo jest na przykład odwrócone? Trzeba zwracać uwagę na detale.

Perfumy, jak odróżnić podróbkę od oryginału? – Flakonik

Każdy perfum ma inny flakonik. Niektóre z flakoników są naprawdę unikatowe i bardzo trudno jest je podrobić. Należy dokładnie obejrzeć buteleczkę jak i samą nakrętkę. Oryginał od podróbki może różnić się wielkością buteleczki czy nawet przejrzystością szkła. Jeżeli coś wygląda podejrzanie i tandetnie, na pewno nie jest oryginałem.

Ranking top 5 najpopularniejszych zapachów na jesień dla niej

Lalique Encre Noire

Dior Addict

Burberry Body

Esteé Lauder Sensuous

Bvlgari Jasmin Noir L´Elixir

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający duży wybór najwspanialszych perfum.

Zobacz perfumy w sklepie afmora.pl!

Perfumy, jak odróżnić podróbkę perfum od oryginału?
5 (100%) 3 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a