Perfumy niszowe – jak kupić oryginalny zapach?

Perfumy określane jako niszowe są stworzone dla osób, dla których typowe, komercyjne, drogeryjne zapachy, nawet te określane jako luksusowe, są niewystarczające. Są zbyt zwyczajne, nudne, banalne. Takie osoby poszukują czegoś więcej niż tylko ładnego zapachu.

Co to znaczy „perfumy niszowe”?

Ta grupa zapachów wyróżnia się kilkoma cechami, które odpowiadają za ich wyjątkowość.

 1. Niedostępność. Perfum niszowych nie można znaleźć w zwykłych drogeriach, w galeriach handlowych. To miejsca dla nich zbyt „mainstreamowe”. Niektóre marki dostępne są tylko w kilku miejscach na świecie, w małych perfumeriach. Niekiedy mają one swoje sklepy internetowe, przez które prowadzą niewielką sprzedaż.
 2. Brak promocji. Najpiękniejsze perfumy niszowe nie potrzebują promocji w postaci reklam i innych zabiegów marketingowych. Co więcej, ich twórcom często zależy na tym, aby uniknąć rozgłosu. Ci, którzy są naprawdę zainteresowani perfumami niszowymi, wiedzą, gdzie zdobyć informacje na ich temat.
 3. Unikalność. Znaleźć można dość nietypowe zapachy perfum, takie jak choćby kadzidła kościelne. Perfumy niszowe wyróżniają się właśnie pewnym dziwactwem, są niebanalne i znacznie odbiegają od typowych zapachów komercyjnych.
 4. Wysoka cena, która jest związana w dużej mierze z powyższymi czynnikami. Flakoniki niszowych perfum mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych.
 5. Prestiż. Perfumy te często produkowane są w ograniczonej ilości. Zdarza się, że ich opakowania są ręcznie wykonane, przez co jeszcze bardziej zyskują na jakości i wyjątkowości.
 6. Coraz częściej także twórcy perfum niszowych starają się odbiegać od wyraźnego podziału na damskie i męskie zapachy. Bardzo często można znaleźć tzw. zapachy unisex, które świetnie sprawdzają się i dla kobiet, i dla mężczyzn.

perfumy niszowe

Perfumy niszowe- gdzie kupić?

Tak nietypowych i prestiżowych produktów nie da się znaleźć w zwykłych sklepach. Produkowane są bardzo często w warsztatach i perfumeriach z długą historią, zajmujących się tym rzemiosłem od pokoleń. Dziś informacje o wyrobach takich perfumerii można łatwo znaleźć w Internecie. Coraz częściej także w niektórych sklepach internetowych można znaleźć limitowane serie niszowych zapachów.

Perfumy single note- co to?

Niektórzy twórcy perfum niszowych decydują się na stworzenie zapachu eksponującego lub nawet składającego się z jednego jedynego składnika. Można znaleźć wśród nich:

 • Labdanum z serii Essence Donny Karan o zapachu liści, kwiatów, kory i drewna czystka,
 • Tam Dao Diptyque- drzewo sandałowca,
 • A La Nuit Serge Lutens o zapachu kwiatu jaśminu,
 • – i wiele innych.

Takie zapachy są rzeczywiście bardzo osobliwe i trudno wyobrazić sobie, aby mogły trafić do mas.

Perfumy niszowe w Polsce

Wiele osób uważa, że za produkcję najpiękniejszych perfum na świecie mogą odpowiadać jedynie takie kraje jak Francja czy Włochy. Tymczasem także w Polsce można znaleźć wiele pięknych i wyjątkowych zapachów, które z powodzeniem mogą zastąpić włoskie czy francuskie perfumy niszowe.
Szczególnie godne uwagi polskie perfumy niszowe to:

 • Sale 01 autorstwa Michała Szulca. Zapach ten wypuszczony został w limitowanej ilości 1000 sztuk i dostępny jest jedynie w jednej perfumerii.;
 • Fridge by Yde. To perfumy pochodzące od wyjątkowej polskiej firmy kosmetycznej wyróżniającej się tym, że wszystkie ich wyroby produkowane są ze składników pozyskiwanych z ich własnych plantacji. Dzięki temu są w 100 procentach naturalne.
 • Missala Qessence. Ekskluzywny zapach dostępny jedynie w jednej perfumerii, limitowany, prestiżowy.

Nietypowe i dziwne zapachy perfum

Wśród tak prestiżowych perfum niszowych można znaleźć zapachy nie tyle nietypowe, co osobliwe i wręcz dziwaczne.

 1. Perfumy linii Demeter o zapachu śniegu czy lawy wulkanicznej.
 2. Perfumy Garage o zapachu garażu.
 3. Dry Clean- zapach pralni chemicznej.
 4. Burning Leaves z serii I Hate Perfume- palone liście klonu.
 5. Seria Incense od Commes de Gracons, w której znaleźć można zapachy pięciu kościołów: katolickiego- Avignon, buddyjskiego- Kyoto, hinduistycznego- Jaisalmer, prawosławnego- Zagorsk oraz meczetu- Ourzazate.
 6. Seria Honores des Pres o zapachu wędzonej szynki.
 7. Berberiades Stephanie de Saint Aignan – zapach Maroka.
 8. Money Perfumy- o zapachu pieniędzy.
 9. Demeter Funeral Home- zapach domu pogrzebowego.
 10. Burger King Flame- zapach grillowanego mięsa.
 11. Blood Concept- zapach ludzkiej krwi.

Tak niecodzienne zapachy perfum cieszą się popularnością nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne, ale przede wszystkim dzięki swojej wyjątkowości. Są one najlepszym przykładem tego, że perfumy niszowe są rzeczywiście dla nielicznych.

Szukasz ciekawych perfum? Sprawdź w sklepie amfora.pl

Perfumy niszowe – jak kupić oryginalny zapach?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a