Perfumy z bergamotką, charakterystyka, najpopularniejsze zapachy!

Bergamotka jest składnikiem bardzo wielu popularnych perfum. Spotkać ją można zarówno w produktach niszowych, jak i pochodzących z wyższych półek. Przedstawiamy poradnik, będący skarbnicą wiedzy, na temat tego czym są, czym się charakteryzują oraz jakie są najpopularniejsze perfumy z bergamotką!

 perfumy z bergamotką

Czym jest ten składnik?

To odmiana pomarańczy prawdopodobnie pochodząca z Indii. Uprawia się ją głównie w basenie Morza Śródziemnego. Z bergamotki pozyskuje się silny olejek eteryczny, który nie tylko posiada piękny zapach, ale również pomaga w problemach trawiennych oraz działa przeciw depresyjnie.

Czym się charakteryzują perfumy z bergamotką?

Wody toaletowe, perfumowane czy perfumy zawierające bergamotkę mają świeży, rześki, cytrusowy zapach. Ta nuta właśnie w nich dominuje. Kompozycje te kojarzą się z ciepłym latem, świeżością, młodością. Bergamotka często łączona jest z nutą kwiatową.

Najpopularniejsze perfumy z bergamotką.

1. Lalique, Eau de Lalique.

Zapach przeznaczony głównie na lato. Jest lekki, rześki, ale jednocześnie bardzo kobiecy i zmysłowy. Posiada lekko ziołową nutę.

2. Dolce&Gabbana, Red Cap.

Zapach ponadczasowy, ultrakobiecy, zmysłowy. Bardzo trwały. W 1993 roku został wybrany najlepszym zapachem kobiecym roku. Ceniony jest do tej pory.

3. Victoria’s Secret, Heavenly Summer.

Bardzo kobiecy zapach z wyraźną nutą irysa i bergamotki. Kompozycja stworzona została głównie na lato. Skierowana jest do młodych, romantycznych kobiet.

4. Chanel, Coco Mademoiselle.

To zapach orientalno-drzewny, bardzo wyrazisty, dla zdecydowanych, pewnych siebie kobiet. Bardzo zmysłowy, pociągający i intrygujący. To taka kompozycja, którą jedno kochają, a inni nienawidzą.

5. Carolina Herrera, 212 on Ice 2005.

Zapach kojarzący się z latem, wakacjami nad morzem. Przeznaczony dla młodych kobiet, aktywnych, pełnych energii. Zapach świeży, cytrusowy, z kwiatową nutą.

Ranking najpopularniejszych perfum z bergamotką.

Lalique Living Lalique

CALVIN KLEIN IN2U Her

Chanel Coco Mademoiselle

SALVATORE FERRAGAMO Emozione

Carolina Herrera 212 Ice

calvin-klein-ck-in2u
Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!Sprawdź!

Odwiedź sklep amfora.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór najwspanialszych zapachów dla kobiet, dzięki którym, gdziekolwiek się pojawisz, zawsze będziesz w centrum uwagi!

Zobacz perfumy z bergamotką w sklepie afmora.pl!

Perfumy z bergamotką, charakterystyka, najpopularniejsze zapachy!
5 (100%) 3 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a