Pielęgnacja twarzy, czego używać, jak pielęgnować.

Skóra twarzy przez cały dzień narażona jest na działanie negatywnych efektów, dlatego tak ważna jest jej odpowiednia ochrona. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się jak powinna wyglądać odpowiednia pielęgnacja twarzy, aby zachować jej naturalne piękno.

pielęgnacja twarzy

Jakie „niebezpieczeństwa” czyhają na skórę twarzy

Skóra twarzy (szczególnie u kobiet), jest szczególnie wrażliwa na takie czynniki, jak:

  • Promieniowanie ultrafioletowe
  • Środki myjące (zwłaszcza o niskim pH)
  • Chemikalia
  • Mycie wodą
  • Wiatr i zimno
  • Stres
  • Palenie papierosów
  • Suche powietrze

oraz szereg innych czynników. Wpływają one negatywnie na skórę twarzy, prowadząc do pieczenia i bólu, łuszczenia się naskórka, szybszego pojawiania się zmarszczek. Osoby, które mają cerę atopową, z cienką warstwą lipidowo-tłuszczową, mają największe problemy ze stanem skóry. Na stan skóry wpływają w bardzo dużym stopniu także hormony.

Pielęgnacja twarzy – Jak pielęgnować

Prawidłowa pielęgnacja skóry, polega na stosowaniu kosmetyków, które są jak najlepiej dopasowane do potrzeb cery. Mycie skóry wodą z silnymi detergentami, stosowanie najtańszych kosmetyków do makijażu zawierających szkodliwe substancje, czy brak osłony przed słońcem, pogarsza stan skóry twarzy i wpływa na przedwczesne pojawienie się zmarszczek.

Pielęgnacja twarzy – Na co zwracać uwagę w trakcie wyboru kosmetyków?

Kosmetyki powinny zawierać jak najmniej substancji sztucznych, takich, jak parabeny, konserwanty i sylikony.
Często popełnianym błędem podczas wyboru kosmetyków do twarzy, jest stosowanie kremów o działaniu komedogennych (czyli zatykających pory), lub takich, których działanie jest zbyt silne. Dużą popularność w ostatnim czasie zdobyły kosmetyki naturalne – mają one krótszą datę ważności po otwarciu niż zwykłe kosmetyki, ale lepiej wchłaniają się i nie zawierają substancji, które mogą potencjalnie uczulać. Z tego powodu, kosmetyki organiczne są dobrym wyborem.
Warto wybierać także kosmetyki idealnie dopasowane do wieku naszej cery. Młode kobiety powinny unikać mocnych kosmetyków, zawierających dużą ilość składników aktywnych. Przyjdzie na nie czas później, gdy stan cery się pogorszy.

Na co uważać podczas wyboru kosmetyków do twarzy?

Wybierając najtańsze kosmetyki w drogeriach, nie możemy się spodziewać tego, że będą one skutecznie wspierały stan naszej skóry. Dobre kosmetyki, dostępne w aptekach lub profesjonalnych sklepach kosmetycznych, są bardzo wydajne i nie muszą kosztować fortuny.
Warto zdawać sobie sprawę z tego, jakie składniki w kosmetykach, mogą nas uczulać oraz unikać takich preparatów. Przed zakupem kremu do twarzy, należy zwrócić uwagę na to, jaka jest zawartość składników aktywnych. Niektórzy producenci wyszczególniają na opakowaniu szereg popularnych składników, natomiast w składzie kremu, znajdują się ich śladowe ilości.

Pielęgnacja twarzy – niezbędne kosmetyki

Garnier Essentials Płyn micelarny

Green Pharmacy Płyn micelarny

Najel Mydło Aleppo Premium

Vianek Nawliżający krem pod oczy

Vianek NAWILŻAJĄCA EMULSJA DO MYCIA TWARZY

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający duży wybór najlepszych damskich kosmetyków!

Zobacz więcej kosmetyków do pielęgnacji twarzy w sklepie amfora.pl!

Pielęgnacja twarzy, czego używać, jak pielęgnować.
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a