Pilnik do pięt, dlaczego warto stosować, jaki wybrać?

Czy stale powraca do ciebie problem suchej, szorstkiej lub spękanej skóry pięt? Stosujesz kremy, balsamy i zabiegi zdzierające za pomocą pumeksu i peelingu, ale nic nie przynosi długotrwałych efektów? Jeśli nie masz pomysłu, jak pozbyć się problemu zrogowaciałej skóry pięt, powinnaś zainteresować się efektami, jakie daje pilnik do pięt!

Pilnik do pięt

Tarka czy pilnik do pięt?

Wiele kobiet do usuwania martwego naskórka na piętach używa klasycznej, metalowej tarki do stóp. To jednak metoda przestarzała, która niesie dla naszej skóry więcej szkody, niż pożytku. Po pierwsze, metalowa tarka jest po prostu niebezpieczna – łatwo zranić stopę, zbyt mocno pocierając nią o naskórek. Zdziera ona wierzchnią warstwę zrogowaciałego naskórka agresywnie, ale zarazem… wybiórczo, bowiem metalowe wypustki raczej szarpią twardą skórę pięt, niż ją polerują i wygładzają. W efekcie naskórek jeszcze szybciej rogowacieje, a stopy stają się bardziej szorstkie. Przeciwieństwem tarki jest łagodny pilnik do pięt. Pilniki najczęściej zbudowane są na bazie pumeksu, który z jednej strony jest łagodny dla skóry, a z drugiej ściera ją równomiernie – nie pozostawia bruzd, które łatwo odbudowują się z jeszcze twardszego naskórka. To powoduje, że efekt, jaki uzyskujemy po użyciu pilnika jest dużo trwalszy i bardziej satysfakcjonujący.

Dlaczego trzeba używać pilnika do pięt?

Regularne używanie pilnika do pięt jest nie tylko zabiegiem kosmetycznym, wygładzającym nasze stopy i nadającym im pożądany wygląd, ale również pełni funkcję higieniczną. Każdy człowiek minimum 2 razy w tygodniu powinien wykonywać zabieg mechanicznego złuszczania martwego naskórka ze skóry stóp. Dlaczego? Gromadzący się na piętach martwy, zrogowaciały naskórek może pękać, a wtedy pojawiają się trudne do zagojenia rany – jest to bardzo bolesny problem. Ponadto popękana skóra pięt to zwiększone ryzyko zarażenia się grzybicą lub innymi chorobami, które powodują bakterie i drobnoustroje. Na zrogowaciałej skórze stóp częściej tworzą się różne zmiany, z którymi trudno poradzić sobie w domowym zaciszu: kurzajki, modzele, odciski. Aby uniknąć tych problemów, warto zadbać o regularne pozbywanie się martwego naskórka.

Jaki pilnik do pięt wybrać i na co zwracać uwagę?

Obecnie na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rodzajów pilników, w różnych kształtach i kolorach oraz o różnych uchwytach. Przy wyborze zwróć przede wszystkim uwagę na ergonomię uchwytu (weź pilnik do ręki i zobacz, czy wygodnie ci się nim manewruje) oraz na gradację części ścierającej (zastanów się, czy jest ona dostatecznie ostra w stosunku do twoich potrzeb).

Możesz również wybierać pomiędzy pilnikami ręcznymi i elektrycznymi. Elektryczne są oczywiście wygodniejsze: nie musisz wykonywać szybkich ruchów i dociskać pilnika do skóry, ponieważ obracająca się głowica ścierająca zrobi to za ciebie – powinnaś jedynie przesuwać urządzenie w pożądane miejsca na stopach. Najczęściej takie urządzenia zasilane są bateriami i posiadają kilka rodzajów głowic – od tych mocniej ścierających naskórek, do tych, które polerują i wygładzają pięty.

Niektóre pilniki elektryczne do pięt przystosowane są do używania ich w wodzie, co znaczenie przyspiesza zabieg (możesz wykonać go podczas kąpieli). Używanie takiego urządzenia jest całkowicie bezbolesne – głowice ścierające są odpowiednie nawet dla wrażliwych osób.

Zobacz pilniki do pięt w sklepie afmora.pl!

Pilnik do pięt, dlaczego warto stosować, jaki wybrać?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a