Pilnik do paznokci – rodzaje, pilnik elektryczny. Jak pilnikować paznokcie?

Piękne, zadbane paznokcie to wizytówka kobiety. Każda marzy więc o tym, aby takie posiadać i móc się nimi cieszyć. Wiele pań decyduje się więc na regularne wizyty u manicurzystki, stosowanie lakierów hybrydowych, tipsów czy żeli. Niektóre kobiety wolą jednak same zatroszczyć się o swoje paznokcie. Wówczas niezbędny jest zakup odpowiednich produktów. Wśród najważniejszych akcesoriów manicurzystki-amatorki wymienić można pilnik do paznokci. Jak wybrać dobry pilnik i jak go używać?

pilnik do paznokci

Pilnik do paznokci – rodzaje

 Przy pielęgnacji paznokci pilnik jest niezastąpionym przyborem. W sklepach nie brakuje różnego rodzaju pilników, od papierowych po elektryczne, dlatego wybór właściwego produktu nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać. Nasza decyzja powinna być oparta przede wszystkim na tym, do jakich paznokci (sztucznych czy naturalnych) będziemy pilnik używać i w jakim celu będziemy go stosować. Co warto wiedzieć o pilnikach do paznokci?

Na rynku istnieje wiele typów pilników o różnym kształcie. I o ile kształt nie jest aż tak istotny, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest pilnik oraz na jego ziarnistość. Ziarnistość (określana liczbą) informuje nas o tym, ile ziarenek przypada na 1 centymetr kwadratowy powierzchni pilnika. Im jest ona mniejsza, tym pilnik jest ostrzejszy. Jak można podzielić pilniki do paznokci ze względu na ziarnistość?

  • Pilniki gruboziarniste (80-100) – stosowane przede wszystkim w salonach kosmetycznych do zdejmowania tipsów czy innych pokryć paznokcia.
  • Pilniki średnioziarniste (100-180) – pilniki tradycyjne najczęściej dostępne w drogeriach.
  • Pilniki drobnoziarniste (240-500) – wygładzają płytkę paznokcia, mogą też posłużyć do nadania końcowego kształtu sztucznym paznokciom.
  • Polerki (>500) – do wyrównania i zmatowienia naturalnej płytki paznokcia.

Pilniki do paznokci można też podzielić ze względu na materiał, z którego są wykonane. Obecnie do najbardziej popularnych należą pilniki papierowe, choć nie są to najbardziej wytrzymałe produkty. O wiele lepiej sprawdzają się pilniki szklane, teflonowe, z piaskowca czy krzemowe. Pilniki metalowe, kiedyś bardzo rozpowszechnione, dziś coraz częściej są odradzane przez specjalistki od manicure’u – istnieje bowiem przekonanie, że ten rodzaj pilnika niszczy paznokcie. Jeśli jednak będziemy go stosować wyłącznie do grubych płytek, nie powinien wywołać  żadnej szkody.

pilnik do paznokciSprawdź!

Pilnik elektryczny

 Obecnie możemy także zaopatrzyć się w pilnik elektryczny. Takie urządzenia mają za zadanie przyspieszyć i ułatwić proces pielęgnacji paznokci. Działają w trzech krokach: nie tylko bowiem piłują paznokcie, ale także je wygładzają i polerują. Z całą pewnością tego typu rozwiązanie doskonale sprawdzi się przy wykańczaniu kształtu paznokci czy nadawaniu im połysku. Jednak trzeba mieć świadomość, że pilniki elektryczne są dość drogie, niekiedy nie oferują wystarczającej mocy, aby szybko spiłować płytkę, a do tego ich elementy mogą ulegać błyskawicznemu zużyciu.

Jak pilnikować paznokcie?

Wiele kobiet zastanawia się, jak używać pilnika do paznokci, aby im nie zaszkodzić i uzyskać piękny kształt płytki. Nie jest to łatwe zadanie, wymaga więc wprawy, ale jeśli dostosujemy się do kilku prostych zasad, nasze paznokcie nie będą się rozwarstwiać ani łamać, a także ostatecznie będą miały taką formę, na jakiej nam zależy. O czym warto pamiętać podczas pielęgnacji paznokci?

  1. Wybieramy pilnik odpowiedni do naszego typu paznokcia.
  2. Nigdy nie moczymy paznokci w wodzie przed pilnikowaniem.
  3. Piłujemy płytkę zawsze w jednym kierunku, np. od lewej do prawej.
  4. Piłowanie powinno się odbywać mniej więcej pod kątem 45 stopni.
  5. Po piłowaniu dobrze jest nałożyć na paznokcie odżywkę.

KOSMETYKI DO PIELĘGNACJI DŁONI ORAZ STYLIZACJI PAZNOKCI? ZOBACZ OFERTĘ SKLEPU AMFORA.PL

 

Pilnik do paznokci – rodzaje, pilnik elektryczny. Jak pilnikować paznokcie?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a