Pocenie się stóp – jak sobie radzić, dezodorant do stóp

Duże grono ludzi boryka się z problemem jakim jest nadmierne pocenie się stóp. Na szczęście z tą dolegliwością można sobie poradzić stosując dostępne na rynku preparaty przeciwpotne. Warto to robić, ponieważ pocenie się to nie tylko problem odczuwania dyskomfortu oraz pojawiania się nieprzyjemnego zapachu, ale także dolegliwość, która w dłuższej perspektywie możne stać się przyczyną takich chorób jak choćby grzybica stóp. Co trzeba wiedzieć o dezodorantach do stóp?

Pocenie się stóp

Pocenie się stóp – jak sobie radzić?

Stopy są częścią ciała, która jest bardzo narażona na intensywne pocenie się, ponieważ to właśnie tam umiejscowiona jest największa ilość gruczołów odpowiadających za wydzielanie się potu. O ile pocenie się to rzecz naturalna, o tyle w przypadku niektórych osób duża potliwość stóp może znacząco utrudniać życie. Przyczyny nadmiernego wydzielania poty mogą być różne: choroby takie jak cukrzyca czy nadczynność tarczycy, ale także długotrwały stres, stosowanie nieodpowiedniej diety, czy niewystarczająca troska o higienę stóp.

Jak działają dezodoranty do stóp

Działanie tego typu preparatów może być bardzo zróżnicowane, zwykle jest ono uzależnione od tego dla kogo dany produkt jest przeznaczony. Większość dezodorantów ma przede wszystkim ograniczać wydzielanie się potu, dzięki czemu potliwość stóp zostaje znacząco zmniejszona. Dodatkowo zadaniem aerozoli do stóp jest neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu, co podnosi komfort życia osób stosujących dany środek. Tego typu dezodoranty są przeznaczone dla ludzi borykających się z nadmiernym poceniem się stóp oraz dla tych uprawiających jakąś z form aktywności fizycznej.

Wiele produktów do stóp posiada właściwości antybakteryjne, zatem dzięki ich stosowaniu zmniejsza się ryzyko powstania różnych chorób. Na rynku można znaleźć także środki przeznaczone dla osób, które już borykają się z chorobami stóp, między innymi z grzybicą – zawierają one nie tylko składniki, które zapobiegają poceniu się stóp, ale także takie, które wspomagają ich leczenie.

Jak wybrać najlepszy środek na potliwość stóp

Wybór produktu do stóp powinien być uzależniony od potrzeb konsumenta. Ludzie, którym zależy na odświeżeniu stóp powinni sięgać przede wszystkim po produkty, które mają działanie tonizujące. Osoby potrzebujące środka, który pomoże im ochłodzić stopy w gorący dzień powinny zdecydować się na aerozole, w których składzie znajduje się mentol, ponieważ ma on działanie chłodzące. Chcąc pokonać grzybicę lub inne zakażenie stóp należy sięgać po dezodoranty, które nie tylko działają antyperspiracyjnie, lecz także zawierają składniki pomagające walczyć z konkretnymi schorzeniami stóp.

Dezodorant do stóp zwykle należy stosować raz dziennie, w godzinach porannych (przed aplikacją produktu należy umyć stopy). Niektórzy producenci oferują dezodoranty, które należy zaaplikować na noc, a rano zmyć pozostałości produktu ze stóp. Część dostępnych na rynku aerozoli można aplikować nie tylko na stopy, ale także do butów – dzięki takiemu stosowaniu produktu unika się powstawania nieprzyjemnego zapachu obuwia.

1. Scholl dezodorant do stóp 3w1 , odświeżającySprawdź!
2. Floslek dezodorant do stóp odświeżenieSprawdź!

 

Pielęgnacja stóp, wszystko co potrzebne znajdziesz w sklepie amfora.pl

 

Pocenie się stóp – jak sobie radzić, dezodorant do stóp
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a