Jak podkreślić zielone oczy? Makijaż zielonych oczu

Zielonookie kobiety mogą czuć się wyróżnione. Ich kolor tęczówki jest bowiem jednym z najrzadziej spotykanych na świecie, co sprawia, że warto jeszcze bardziej go podkreślać. Zielone oczy są niezwykle tajemnicze i przyciągające. Jak podkreślić zielone oczy, aby były jeszcze bardziej wyraziste? Jaki makijaż i kolory będą najlepsze do zielonych oczu?

Makijaż zielonych oczu

Jak malować oczy? Jeśli chcemy uwydatnić kolor zielonych oczu, najlepiej sprawdzi się użycie cienia w kolorze fioletowym. W zależności od okazji, oraz efektu jaki chcemy uzyskać, możemy wybierać między jasnymi wrzosami, ale także połyskującą wieczorową śliwką. Fiolet świetnie komponuje się ze złotym kolorem. Może więc dodać odrobinę złota do naszego makijażu, wykonując np. złotym eyelinerem kreskę na górnej powiece. Dzięki fioletowym cieniom twoje oczy zyskają na wyrazistości, a ich kolor będzie intensywniejszy.

Na co dzień kobiety o zielonych oczach mogą postawić także na miedziane kolory, lub wszelkie brązy. Wystarczy odrobina beżowego cienia na górną powiekę oraz brązowy tusz do rzęs i makijaż na co dzień gotowy.

Makijaż zielonych oczu

Turkusowy cień do oczu? Czemu nie?

Zbliża się lato, a więc i większa dowolność w wyborze kolorów w stroju, ale także w makijażu. Jak jeszcze możemy podkreślić zielone oczy? Opalona cera lubi turkus i wszelkie inne odcienie niebieskiego, ale także zieleni. Do zielonych oczu turkusy sprawdzą się idealnie. Ożywią i rozświetlą spojrzenia, a z takim makijażem, nie przejdziemy niezauważone. Możemy wybierać między delikatnym lazurowym błękitem, turkusem, ale także nie zawiedzie nas szmaragdowa zieleń i jej delikatniejsze lub intensywniejsze odcienie. Nie bój się eksperymentować w makijażu!

 

Makijaż zielonych oczu

 

Niezbędne kosmetyki do wykonania makijażu do zielonych oczu znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jak podkreślić zielone oczy? Makijaż zielonych oczu
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a