Pogrubiające tusze do rzęs – czy warto stosować pogrubiające tusze do rzęs? Ranking tuszy do rzęs

Która kobieta nie marzy o spojrzeniu, jak z reklamy? Wyraziste oko to w dużej mierze zasługa odpowiedniego tuszu do rzęs. Jeśli natura nie obdarzyła nas zbyt gęstymi rzęsami, warto sięgnąć po tusz o pogrubiającej formule. Jest niezastąpiony przy makijażu dziennym i wieczorowym, dodaje spojrzeniu głębi, a rzęsom upragnionej objętości. Jak go stosować? Czy na pewno warto? Z poniższego poradnika, dowiesz się wszystkiego, co potrzebujesz wiedzieć, na temat kosmetyków, jakimi są tusze do rzęs. 

pogrubiające tusze dla rzęs

Pogrubiające tusze do rzęs – dlaczego warto je stosować?

Tusze do rzęs produkowane wiele lat temu nie miały tak rewolucyjnych i skutecznych formuł. Ich głównym zadaniem było przyciemnianie rzęs i ich delikatne podkreślenie. Współcześnie produkowane kosmetyki są znacznie bardziej specyficzne – mają sprecyzowane działanie i łatwo dobrać je do określonych potrzeb.

  • Osoby o rzęsach gęstych, ale krótkich powinny sięgnąć po tusz wydłużający. Takich rzęs nie ma sensu zagęszczać więc w tym wypadku lepiej postawić na przedłużanie włosków.

  • Osoby o rzęsach cienkich i delikatnych, szerzej rozstawionych powinny sięgnąć po tusz pogrubiający. To właśnie ten typ kosmetyku sprawi, że delikatne włoski staną się o wiele grubsze, przez co linia rzęs będzie wyglądała na gęstą.

Stosowanie tuszu do rzęs o pogrubiającej formule sprawia, że cieniutkie włoski są dokładnie pokrywane i otaczane tuszem, który ma gęstą konsystencję. Dobry tusz pogrubiający potrafi nawet kilkakrotnie pogrubić rzęsy – efektem jest o wiele ładniej podkreślone oko.

 

Ranking pogrubiających tuszy do rzęs 2016

1. BELL Secretale Tusz do rzęs Aqua wydłużająco- pogrubiający wodoodporny czarny 1szt
2. Christian Dior Pogrubiający tusz do rzęs DiorShow Extase Instant Lash Plumping Mascara 10 ml
3. Rimmel Tusz do rzęs Extra Super Lash Black 101 8 ml
4. BELL Royal Maxxx 4D Tusz do rzęs pogrubiający 01 czarny 9 ml
5. Rimmel Tusz do rzęs Extra 3D Lash pogrubiający 8ml

 

Jak nakładać pogrubiający tusz do rzęs?

Tusz pogrubiający do rzęs można nakładać na kilka sposobów – wszystko zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań.

  • Aplikacja tradycyjna – malowanie rzęs od dolnej strony włosków od nasady aż po końce. Sprawdza się w większości przypadków, jest łatwa i bezproblemowa. Ponieważ tusze pogrubiające mają formułę mocno oblepiającą każdy włosek, należy aplikować je i od razu nadawać rzęsom pożądany kształt, jeszcze zanim tusz zaschnie.

  • Aplikacja z pudrem – to metoda dla osób, które chcą ekstremalnie pogrubić rzęsy, a sam tusz wydaje im się do tego zadania niewystarczający. Czyste rzęsy należy oprószyć bardzo delikatnie pudrem. Mikroskopijne pyłki pudru osiądą na rzęsach, wówczas należy je pomalować tuszem, co sprawi, że przykleją się do rzęs i dodatkowo je pogrubią i zagęszczą.

  • Aplikacja kilkakrotna – dobry tusz pogrubiający można nałożyć warstwowo. Można też malować rzęsy górne od spodniej linii oraz z wierzchu – to je dodatkowo pogrubi i zagęści.

Czy tusz pogrubiający szkodzi rzęsom?

Wiele osób zastanawia się, czy aplikacja tuszu pogrubiającego w codziennym makijażu nie będzie szkodliwa dla rzęs. Odpowiedź zależy od kosmetyku, jaki zastosujemy, ale w większości przypadków będzie wprost przeciwnie.

Współcześnie produkowane tusze do rzęs są dokładnie badane przed wypuszczeniem na rynek. To kosmetyki do makijażu, które często zawierają również składniki pielęgnacyjne – witaminy i olejki, które dbają o dobrą kondycję rzęs. Jeśli zależy nam na wzmacnianiu rzęs, należy zadbać o delikatny demakijaż (bez pocierania na siłę) oraz o odżywianie ich – na przykład za pomocą dedykowanej odżywki.

Zobacz pogrubiające tusze do rzęs w sklepie amfora.pl

Pogrubiające tusze do rzęs – czy warto stosować pogrubiające tusze do rzęs? Ranking tuszy do rzęs
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a