Popielaty brąz – jak uzyskać popielaty kolor włosów? Dla kogo?

Kobiety dobrze wiedzą o tym, że odpowiednie dobranie koloru włosów pozwala osiągnąć określony efekt wyglądu. Po czasach, w których rządził sztuczny, jasny blond lub drapieżna głęboka czerń, czas na powrót do bardziej naturalnych odcieni. Do takich właśnie zaliczają się kolory popielate, które pasują do typu urody, jaki posiada większość Polek. W odcieniach popielatych spotykamy takie kolory jak blond i brąz. Komu pasuje popielaty brąz i jak go uzyskać?

Popielaty brąz – jak wygląda? 

Mianem popielatego nazywa się ten odcień brązu, który jest pozbawiony ciepłych gam. Nie uświadczymy w nim żadnej rudości, za to tonację i wyciszenie. Dzięki temu, że w pasmach pojawia się chłodny odcień, włosy od razu wydają się być mocniejsze i bardziej zadbane. Popielaty brąz bardzo często pojawia się jako barwa naturalna, najczęściej u kobiet, które w dzieciństwie były blondynkami, a z czasem ich włosy ściemniały. Pogłębienie tego koloru, czyli zafarbowanie włosów na popielaty brąz, skutkuje podkreśleniem naturalnej urody, a w dodatku sprawia, że problem z odrostami znika – włosy mogą być farbowane znacznie rzadziej.


popielaty brąz ash brown

Popielaty brąz – dla kogo? Komu pasuje  chłodny odcień włosów?

Ten kolor włosów poleca się najbardziej paniom z urodą w typie lata. Jest to typ urody, w którym króluje różowy, chłodny odcień skóry, jasne oczy – szare, niebieskie lub zielone oraz tendencja do opalania się na brązowo. Chłodne odcienie dodadzą wyrazistości fryzurze, a dodatek brązowej tonacji sprawi, że jasne kolory twarzy zostaną dodatkowo uwypuklone. Popielaty brąz podkreśla młodość, a starszym kobietom odejmuje lat, dlatego jest idealny dla pań w każdym wieku.

Jak uzyskać efekt popielatego brązu?

Należy stosować farby, które nie posiadają ciepłych odcieni. Dojście do chłodnego brązu jest trudne, jako że pigment włosa ma naturalną tendencję do uzyskiwania ciepłych kolorów. Po farbowaniu można się wspomagać specjalnymi płukankami w kolorze niebieskim lub filetowym, które eliminują niechciany efekt rudości czy żółci we włosach.

 

Farby do włosów oraz kosmetyki do pielęgnacji znajdziesz w sklepie amfora.pl

Popielaty brąz – jak uzyskać popielaty kolor włosów? Dla kogo?
4.3 (85%) 4 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a