Jak powiększyć usta bez skalpela? Naturalne metody

Jędrne i duże usta to marzenie niejednej kobiety. Zwłaszcza, gdy pomaluje się je szminką, by jeszcze bardziej podkreślić ich powabność. Niestety, niewiele kobiet może cieszyć się takimi ustami – istnieją jednak skuteczne, a przy tym bezpieczne sposoby na to, by poprawić ich wygląd. Nie musimy przy tym uciekać się do użycia skalpela. Z czego możemy korzystać w domowym zaciszu, jak powiększyć usta bez skalpela? 

Naturalnie piękne, naturalnie powiększone

Już nawet domowe zabiegi pomogą nam w tym, by uzyskać pełniejsze usta. Dobrym przykładem są peelingi – stosowane regularnie nie tylko złuszczają powierzchnię ust, ale także zapewniają im lepsze ukrwienie. Dzięki temu nasze wargi stają się po prostu jędrniejsze. Taki domowy peeling można wykorzystać z tego, co mamy pod ręką. Wystarczy na przykład zmieszać nieco cukru z miodem lub ulubionym błyszczykiem czy wazeliną i taką mieszanką smarować usta. Domowy peeling warto wykonywać raz na dzień, a efekt zwieńczyć odpowiednią porcją nawilżenia i zaaplikować pomadkę ochronną. Lekko powiększające działanie posiadają także rozgrzewające przyprawy takie jak pieprz czy cynamon. Dodanie ich do pomadki sprawi, że usta staną się nieco większe, ale może temu towarzyszyć uczucie pieczenia.

 Jak powiększyć usta

Stosuj odpowiednie kosmetyki oraz makijaż

Niewiele z nas wie, że prawdziwe cuda potrafi zdziałać już sam makijaż. Oprócz błyszczyków powiększających usta, które zawierają substancje chłodzące, do wyboru mamy także całą gamę konturówek. Warto użyć właśnie ich i po prostu lekko obrysować kontur ust. Do tego szminka w dopasowanym kolorze – najlepiej lekko świecąca się, gdyż w ten sposób usta staną się optycznie większe. Należy unikać szminek matowych. Na środku ust, wzdłuż łuku Kupidyna, należy użyć odrobiny jasnej kredki, a następnie lekko ją rozmazać – tym sposobem uzyskamy efekt pełniejszych ust. Teraz wystarczy pociągnąć ust błyszczykiem i od razu wyglądają na większe.

Ćwiczenia mięśni twarzy

 Jak się okazuje, układanie buzi w odpowiednie kształty może przynieść naprawdę dobry efekt. Wiedzą o tym chociażby Japonki, które na co dzień ćwiczą różne części twarzy po to, by uniknąć efektów starzenia się. Tymczasem takie ćwiczenia są skuteczne również dla uzyskania bardziej pełnych ust. Przykładowe „treningi” to na przykład dokładne wymawianie samogłosek A, E, O oraz U lub składanie ust w tzw. dzióbek przy jednoczesnym wypuszczaniu powietrza z płuc. Tak samo skuteczne jest maksymalne otwieranie i zamykanie ust, a także mocne uśmiechy połączone z naprzemiennym rozluźnianiem twarzy. Żeby dokładnie dowiedzieć się, jak wykonywać takie ćwiczenia, warto jest zapoznać się z filmikami, których w sieci nie brakuje.

Kosmetyki do pielęgnacji, ale także pomadki znajdziesz w amfora.pl

Jak powiększyć usta bez skalpela? Naturalne metody
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a