Jak powstrzymać wypadanie włosów? Jak działać?

Piękne, gęste włosy są pożądane przez każdego z nas. Kiedy pojawiają się problemy z wypadaniem włosów, zaczynamy się martwić, a nawet wpadamy w panikę. Myślimy o utracie urody, a powinniśmy, przede wszystkim, zastanowić się, co może być powodem takiego stanu i skupić się na swoim zdrowiu. Powodów utraty włosów może być wiele. Ich analiza to nasz punkt wyjściowy, by rozwiązać problem. Jak więc powstrzymać skutecznie wypadanie włosów? Jak działać?

wypadanie włosów

Z jakich powodów wypadają włosy?

Aby skutecznie walczyć z wypadaniem włosów, musimy najpierw znaleźć źródło problemu. Odpowiednia diagnoza to nasz pierwszy krok.

Wypadanie włosów a choroba

Zmniejszona objętość fryzury może być pierwszym objawem choroby, zwłaszcza problemów z tarczycą i anemią. Podstawowe badanie krwi oraz wizyta u lekarza mogą rozstrzygnąć sprawę..

Wypadanie włosów a poród

Wszelkie wahania hormonów mają swoje odbicie w wypadaniu włosów, w tym okresy takie, jak: menopauza, poród, zakończenie karmienia piersią, hormonalne środki antykoncepcyjne. Zastanówmy się, czy w rodzinie nie było przypadków łysienie, gdyż jest to zjawisko dziedziczne i występuje zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Wypadanie włosów a dieta

Przyjrzyjmy się także swojej diecie. Grzechy, które w niej popełniamy znajdują swoje odzwierciedlenie w kondycji włosów. Wypadanie może spowodowane być: niedoborom białka, niskim poziomem żelaza, nadmiarem witaminy A. Radykalna dieta lub silny stres – długotrwały, bądź nagły, traumatyczny, w większości przypadków powoduje utratę włosów.

Wreszcie, własnymi działaniami i niewłaściwą pielęgnacją przyczyniamy się do problemów ze swoją fryzurą. Nadmierna stylizacja, obciążenie kosmetykami modelującymi, zbyt ciasne spinanie i zaplatanie, kończy się podrażnieniem mieszków włosowych i przerzedzeniem włosów.

Jakie kosmetyki są najlepszy przeciw wypadaniu włosów?

 Na rynku znajdziemy szereg kosmetyków adresowanych do włosów wypadających. Są to całe serie szamponów, odżywek, masek i toników. Ich głównym celem jest wzmocnienie cebulek włosowych, a także przywrócenie równowagi skórze głowy. Pobudzają one odrost nowych włosów oraz regenerują strukturę włosa. W aptekach znajdziemy specjalne kuracje przeciw wypadaniu włosów, w postaci ampułek – oddzielnie dla kobiet, i oddzielnie dla mężczyzn. Ich działanie skoncentrowane jest na przestrzeniach między-mieszkowych. Wzmacniają barierę ochronną skóry i zakotwiczenie włosa w mieszku, a także stymulują mikrokrążenie.

Kiedy wyeliminujemy źródło problemu oraz zadbamy o staranną pielęgnację naszych włosów, po kilku tygodniach znowu będziemy mogli cieszyć się gęstą i zdrową fryzura. Odrobina wysiłku przyniesie pożądane efekty

Kosmetyki zapobiegające wypadaniu włosów znajdziesz w sklepie amfora.pl

Jak powstrzymać wypadanie włosów? Jak działać?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a