Prezerwatywy, czy są bezpieczne, jak wybrać, jak dobrać?

Przedstawiamy kompleksowy poradnik, dzięki któremu dowiesz się wszystkiego, co potrzebujesz wiedzieć o podstawowym środku antykoncepcyjnym, jakim są prezerwatywy.

prezerwatywy

Prezerwatywy – jaki dają procent bezpieczeństwa?

Prezerwatywy to jedna z najbardziej skutecznych metod antykoncepcyjnych. Według wskaźnika Pearla ich skuteczność dochodzi nawet do poziomu 14 (co oznacza, że dopiero co 14 stosunek z użyciem prezerwatywy kończy się zapłodnieniem). Przekłada się to na niemal 97% skuteczności prezerwatywy, jednak waha się ona do 86% (co spowodowane jest użytkowaniem złej jakości prezerwatyw oraz nieumiejętnością ich zakładania).

Oprócz tego prezerwatywa skutecznie chroni przez wirusem HIV (85-95%, w zależności od jakości prezerwatywy i umiejętności jej obsługi) i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową: kiłą czy rzeżączką. Warto więc używać tego środka antykoncepcyjnego, bowiem jego zastosowanie jest wszechstronne. Jak działa prezerwatywa? Dzięki szczelnej, lateksowej konstrukcji nie pozwala przedostać się plemnikom do macicy kobiety, w związku z czym stanowi mechaniczną barierę zapłodnienia. Prezerwatywa nie kojarzy się ze spontanicznością czy namiętnością, jest jednak wyrazem dbałości o zdrowie i samopoczucie partnera lub partnerki.

Jak zakładać i jak dobrać prezerwatywę?

Jak zakładać prezerwatywę, aby stosunek był maksymalnie zabezpieczony? Przede wszystkim należy ją nakładać na członek w pełnym wzwodzie – inaczej może się zsunąć. Nakładamy prezerwatywę na penisa i rozwijamy ją w dół, aż do jego podstawy (kontrolujemy przy tym, czy ściśle przylega do ciała). Po stosunku ściągamy ją, kiedy członek nadal jest we wzwodzie tak, aby się nie zsunęła. Szczegółową instrukcję zakładania wraz piktogramami obrazującymi każdy krok, powinniście znaleźć na wszystkich pudełkach prezerwatyw. Znajdziecie na nich również opisy, w jaki sposób prezerwatywa może urozmaicić zabawy w sypialni. Jak dobrać prezerwatywę, aby móc cieszyć się w pełni intymnym zbliżeniem? Przede wszystkim, obecnie można wybrać rozmiar prezerwatywy, co niweluje ucisk lub odwrotną sytuację – zsuwanie się zbyt luźnej prezerwatywy. Z kolei jeśli chcesz odczuwać maksymalne bezpieczeństwo, wybierz prezerwatywę grubszą, np. „Extra safe”, a jeśli chcesz poczuć partnerkę bardzo blisko, wybierz cienkie zabezpieczenie, które urealnia odczucia podczas stosunku. Możesz również wybierać pośród prezerwatyw kolorowych i smakowych, zawierających różne środki (nawilżające, rozgrzewające lub opóźniające wytrysk dla mężczyzny), a także takie, które posiadają specjalne wypustki, mające stymulować zarówno partnera, jak i partnerkę.

Najlepsi producenci prezerwatyw

Aby w pełni chronić się przed niechcianą ciążą i chorobami wenerycznymi przenoszonymi drogą płciową, zaopatrz się w prezerwatywy renomowanego producenta. To właśnie użytkowanie prezerwatyw niskiej jakości bądź niewiadomego pochodzenia zaniża statystyki dotyczące ich skuteczności. W Polsce najpopularniejszym producentem prezerwatyw jest Durex. Marka oferuje wiele opcji: od zwykłych prezerwatyw, bez żadnych dodatków, aż po zabezpieczenia smakowe, nawilżające i kolorowe. Dodatkową zaletą marki Durex jest fakt, iż wszystkie ich produkty poza prezerwatywami – żele intymne, żele do masażu czy gadżety stymulujące nadają się do używania wraz z ich zabezpieczeniami. Drugim producentem, którego wyrobami warto się zainteresować, jest Unimil. Posiada on w swojej ofercie wyjątkową linię Skyn, która pozwala partnerom poczuć się jeszcze mocniej i bliżej, za sprawą bardzo cienkiego, a zarazem mocnego lateksu, z którego wykonana jest prezerwatywa.

Ranking prezerwatyw 2016

1. Durex Fetherlite Ultima 3 szt
2. Durex Real Feel 3 szt
3. Durex Invisible Extra Lubricated 10szt
4. Durex Invisible Extra Lubricated 3szt
5. Durex Invisible Extra Sensitive 10szt

 

Zobacz aktualny ranking prezerwatyw!

 

Jeżeli szukasz czegoś więcej, odwiedź sklep amfora.pl, w którym znajdziesz szeroki wybór prezerwatyw.

Zobacz szeroki wybór prezerwatyw w sklepie amfora.pl!

Prezerwatywy, czy są bezpieczne, jak wybrać, jak dobrać?
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a