Prostowanie włosów: szybki sposób na efektowną fryzurę

Proste włosy to ponadczasowy trend, który nie przemija wraz z wiekiem. To bardzo popularna fryzura zarówno wśród gwiazd, jak i zwykłych kobiet i dziewczyn. Nie wymaga wiele czasu i narzędzi, ale zachwyca efektem. Proste, lśniące włosy o różnych długościach dodają pewności każdej kobiecie, a dodatkowo są interesujące dla otoczenia. Zdrowe, wypielęgnowane kosmyki zachęcają do dotyku i stanowią obiekt pożądania wielu mężczyzn. Jak uzyskać taki efekt i jakimi narzędziami się posłużyć, aby nasze włosy nie doznały uszczerbku? Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu odkryjesz, że prostowanie włosów, nie musi być dla nich szkodliwe.

Prostowanie włosów

Prostowanie włosów – Jak prostować włosy prostownicą?

Najszybszym i najłatwiejszym sposobem na uzyskanie prostej fryzury jest użycie prostownicy. Na co jednak zwracać uwagę, aby nasze włosy po kilku zabiegach nie przypominały suchego siana? Odpowiednie decyzje należy podejmować już przy zakupie prostownicy. Zwróć uwagę na to, czy urządzenie ma płytki ceramiczne, czy metalowe. Te ceramiczne są przyjazne dla łusek włosów i gładko suną po kosmykach. Nie wybieraj prostownicy z płytkami metalowymi, bowiem nagrzewają się one bardziej i łatwiej o wyrwanie włosów niewykończonym na brzegach płytki metalem. Zwróć także uwagę na to, czy można regulować temperaturę urządzenia. Jak prostować włosy, żeby ich nie niszczyć? Nie prostuj mokrych kosmyków, bo wtedy łatwiej ulegają mikrouszkodzeniom, a dodatkowo stosuj kosmetyki zabezpieczające przed wysoką temperaturą. Jaka temperatura jest z kolei najlepsza do prostowania? Jeśli chcesz tylko podkreślić linię fryzury, ustaw prostownicę na 90 stopni, a jeśli pragniesz całkiem prostych włosów, możesz dojść nawet do 120 stopni – koniecznie stosuj wtedy preparaty ochronne.

Prostowanie włosów – Jak prostować włosy bez prostownicy?

Osoby, które nie chcą codziennie prostować włosów, ale marzą o gładkiej fryzurze na co dzień, może zainteresować zabieg prostowania keratynowego. Prostowanie keratynowe wywodzi się z Brazylii, dlatego często nazywane jest prostowaniem brazylijskim lub zabiegiem brazylijskim na włosy. Na czym polega?

To bardzo proste: na włosy nakłada się preparat, który rozchyla łuski, a następnie pod wpływem wysokiej temperatury, „wprasowuje” się keratynę we włosy. Taki zabieg pozwala utrzymać proste pasma nawet do kilku miesięcy po jego wykonaniu. Możesz się mu poddać w salonach fryzjerskich, ale wygodniejsza opcja to wykonanie go w domu, przy użyciu specjalnych kosmetyków i zwykłej prostownicy. W sklepach internetowych z kosmetykami fryzjerskimi znajdziesz bez problemu zestawy do keratynowego prostowania włosów. Zabieg jest czasochłonny, ale efekt w pełni wynagradza poświęcony czas!

Czy keratynowe prostowanie włosów szkodzi zdrowiu?

W Internecie można znaleźć informacje o szkodliwym wpływie zabiegu keratynowego prostowania włosów na zdrowie. Tak było jeszcze kilkanaście lat temu, kiedy producenci dodawali do swoich wyrobów przeznaczonych do keratynowego prostowania formaldehyd, mający niekorzystny wpływ na zdrowie – teraz jednak ta substancja jest zakazana w Unii Europejskiej powyżej konkretnego stężenia, które zagraża zdrowiu. Należy szukać zestawów kosmetyków, które posiadają certyfikat UE, a dodatkowo zachować zasady bezpieczeństwa podczas prostowania. Ponieważ kosmetyki te pod wpływem wysokiej temperatury wydzielają specyficzny, duszący zapach, zabieg należy wykonywać przy otwartym oknie lub w pomieszczeniu o niezawodnej wentylacji. Jeśli tylko zastosujesz się do instrukcji na opakowaniu i zachowasz ostrożność, zabieg prostowania keratynowego nie wpłynie na twoje zdrowie.

Zobacz kosmetyki do pielęgnacji włosów w sklepie amfora.pl

Prostowanie włosów: szybki sposób na efektowną fryzurę
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a