Prostownica do włosów. Jak zrobić loki prostownicą?

Gładkie, proste i lśniące włosy marzą się niejednej kobiecie. Do ich osiągnięcia potrzebna będzie chwila wysiłku i dobra prostownica. To bardzo popularne urządzenie, które pozwala bardzo szybko wyczarować elegancką fryzurę. Doradzamy, jaka prostownica do włosów będzie dobrym wyborem i na co zwracać uwagę w trakcie zakupu. Ważne, aby wybrać prostownicę, która spełni nasze wszystkie oczekiwania co do stylizacji włosów. A Jak zrobić loki prostownicą?

Jak-zrobić-loki-prostownicą

Prostownica remington. Jaka prostownica jest najlepsza?

Wybierając dla siebie prostownicę warto zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Jednym z nich jest wybór płytek z jakich prostownica ma być wykonana. Najczęściej spotykane i jedna z najlepszych to płytki ceramiczne. Szybko się nagrzewają, wygładzają włosy, nie przypalając ich. Kolejnym rodzajem i ostatnio używanym rozwiązaniem są płytki diamentowe. Jest to jedno z najnowszych rozwiązań. Takie powłoki są idealnie gładkie, dobrze sprawdzają się nawet przy bardzo mocnych włosach. Powłoki diamentowe są również trwałe i odporne na zarysowania. Teflonowe płytki to starsze, ale nadal popularne rozwiązanie. Szybko się nagrzewają, jednak nierównomiernie, przez co mogą przypalać włosy.

Kolejnym kryterium oceny powinna być temperatura.Prostownice osiągają temperaturę zwykle od 100 do nawet 230 stopni. Należy ją dopasować do rodzaju włosa. Cienkim włosom może wystarczyć nawet 140 stopni, dlatego dla nich nie ma potrzeby zakupu mocniejszej prostownicy. Ważna jest również możliwość regulacji temperatury. 

1. Prostownica Remington Pearl S9500 – ceramiczna,z perłami, wygładza, dodaje blasku włosomSprawdź!
2. Prostownica Remington Keratin Therapy, Płytki z powłoką Advanced Keratin Ceramic, nawilża, wygładzaSprawdź!

 

Jak zrobić loki prostownicą?

Chcemy zakupić prostownicę i zależy nam, aby móc nią także robić loki, zwróćmy uwagę szczególnie na jej kształt. Dokonując wyboru, upewnijmy się, że kształt prostownicy jest odpowiedni do zrobienia falowanych włosów. Jeśli prostownica będzie poręczna, czyli ergonomiczna, jej użytkowanie będzie znacznie wygodniejsze. Co więcej, prostownica o zaokrąglonych brzegach może posłużyć również jako lokówka. Ważne, także aby kabel był obrotowy i była stosunkowo wąska.

Przed przystąpieniem do lokowania włosów, spryskajmy je sprayem chroniącym przed temperaturą, następnie podzielmy włosy na 2-3 partie, aby kręcenie było łatwiejsze. Pasemko po pasemku, warstwa po warstwie, owijany wokół prostownicy, przytrzymujemy na kilka sekund i wypuszczamy. Prostownicę traktujemy jak lokówkę i owijany włosy wokół niej.

Gdy wszystkie partie zostaną już zlokowane, spryskujemy włosy utrwalającym lakierem i gotowe!

 

Kosmetyki do stylizacji włosów oraz sprzęt znajdziesz w sklepie amfora.pl

 

 

 

Prostownica do włosów. Jak zrobić loki prostownicą?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a