Przechowywanie perfum – fakty i mity

Wokół przechowywania perfum powstało wiele mitów, w mniejszym lub większym stopniu prawdziwych. Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu dowiesz się, w jaki sposób przechowywać perfumy, tak aby jak najdłużej zachowały świeżość.

Przechowywanie perfum – fakty i mity

Przechowywanie perfum

Perfumy a światło

Światło jest największym wrogiem perfum. Pod jego wpływem, perfumy rozkładają się i mogą zmieniać konsystencję. Z tego powodu, perfumy warto przechowywać w kartonowym opakowaniu lub w szafce, która zabezpieczy je przed dostępem światła. Nie ma gorszego rozwiązania, niż pozostawienie perfum bez ochronnego pudełeczka w mocno oświetlonym miejscu.

Przechowywanie perfum a temperatura

Perfumy są szczególnie wrażliwe na wahana temperatur, do którego dochodzi na przykład, gdy perfumy przekładamy z zimnego miejsca (jak lodówka), do ciepłego. Najlepiej jest je trzymać z dala od źródeł ciepła, w umiarkowanej temperaturze. Z tego powodu, złym miejscem do przechowywania perfum jest kuchnia i łazienka, gdzie warunki cały czas się zmieniają.

Jak długo przechowywać perfumy

Perfumy, które są przechowywane zbyt długo i w niewłaściwy sposób, mogą się zepsuć. Większość perfum, powinno zachować swoje parametry przynajmniej do końca terminu ważności, który wynosi od 1 do 3 lat. Jeśli perfumy nie wykazują oznak zepsucia, można je przechowywać dłużej. Ważną datą jest też termin otwarcia perfum – jeśli perfumy nie były otwarte, ich trwałość znacznie się przedłuża.

Jak zachować świeżość perfum?

Dłuższą świeżość można zachować w przypadku perfum, które są wyposażone w atomizer, zmniejszający dopływ powietrza do wnętrza butelki. Jeśli perfumy go nie mają, należy pamiętać o szczelnym zamykaniu buteleczki, co uchroni zapach przed wyparowaniem.

Warto dbać o jak najmniejsze wahania temperatur oraz jak najrzadziej narażać perfumy na promienie słoneczne.

Perfumy kolekcjonerskie, przechowuje się w specjalnych chłodziarkach. Dzięki temu, perfumy zachowają trwałość znacznie dłużej niż sugeruje data na ich opakowaniu.

Jak prawidłowo przechowywać perfumy

Perfumy najlepiej jest przechowywać w oryginalnym opakowaniu w szafce z nieprzeszklonym drzwiczkami – dzięki temu, zmniejszamy wahania temperatur oraz nie dopuszczamy do kontaktu perfum ze słońcem. Najlepiej wybrać miejsce oddalone od źródeł ciepła, takich, jak grzejniki.

Przechowywanie perfum w lodówce

Perfumy można przechowywać w lodówce wtedy, gdy nie będziemy ich używali przez dłuższy czas. Lodówka chroni perfumy przed światłem i zapewnia stałą temperaturę, jednak częste wyciąganie i chowanie perfum do lodówki, może być przyczyną ich szybszego rozkładu. Perfumy w lodówce nie mogą być przechowywane także obok produktów o silnym zapachu.

Trwałe perfumy – ranking top 5 najpopularniejszych zapachów.

Christian Dior Hypnotic Poison

Thierry Mugler Alien Essence Absolue

Thierry Mugler Angel

Chanel Coco Mademoiselle

Christian Dior Dolce Vita

christian-dior-hypnotic-poisonalienthierry-mugler-angelcoco-mademoisellechristian-dior-dolce-vita

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający duży najwspanialszych perfum.

Amfora.pl – Wszystko czego dla Twojego piękna!

Przechowywanie perfum – fakty i mity
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a