Przyspieszacz opalania – jak działa? Przyspieszacz na solarium

Która kobieta nie marzy o pięknej opaleniźnie? Również panowie lubią podkreślać swą muskulaturę za pomocą odpowiedniego koloru skóry. Nie każdego stać na wczasy w krajach, w których zawsze świeci słońce lub jesteśmy tak zapracowani, że nie mamy kiedy wziąć urlopu. Pogoda nad Bałtykiem jaka jest, każdy wie, więc nie ma co liczyć, że z wczasów nad polskim morzem wrócimy pięknie opaleni. Rozwiązaniem, w takich sytuacjach, jest przyspieszacz opalania. To produkt, który odpowiednio zastosowany, przyniesie pożądane rezultaty.

Przyspieszacz opalania – jak działa, jak stosować?

To kosmetyk, który stymuluje produkcję melaniny, czyli naturalnego barwnika. Wszystko za sprawą tyrozyny, która jest pobudzana przez składniki zawarte w preparacie. Jednak, nie wystarczy tylko zastosować przyspieszacz, by skóra nabrała brązowego koloru. Niezbędna jest, choćby krótkotrwała ekspozycja na słońce. Sam kosmetyk nie zabarwia skóry, tak jak samoopalacze, za to skutecznie skraca czas opalania na słońcu. Taka opalenizna jest dużo bezpieczniejsza, gdyż mniej naraża skórę na podrażnienia. Istnieje jednak pewien warunek – należy pamiętać, aby połączyć używanie przyspieszacza opalania z ochronnym filtrem przeciwsłonecznym, gdyż tylko niektóre produkty posiadają go w swoim składzie. Bez odpowiedniej ochrony zagwarantujemy sobie szybko poparzenia słoneczne.

Przyspieszacz na solarium

Nie tylko latem możemy cieszyć się opalenizną. Solaria pozwalają na uzyskanie i podtrzymywanie pięknego koloru skóry przez cały rok. Z uwagi na to, że ta forma brązowienia skóry jest mniej bezpieczna niż tradycyjna metoda, stosowanie przyspieszacza opalania staje się jeszcze bardziej uzasadnione. Kosmetykiem, który świetnie się nadaje do takich celów, jest np. produkt z firmy Ziaja. Zapobiega on nadmiernej utracie wody, lekko natłuszcza skórę oraz likwiduje uczucie szorstkości naskórka. Stosuje się go tak, jak każdy inny preparat, poprzez równomierne rozprowadzenie na skórze. Nie lepi się i nie jest tłusty, a przy tym to bardzo wydajny przyspieszacz. Pamiętać należy jednak, że nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę, gdyż solarium znacznie wzmaga proces starzenia skóry.

1. Dax Sun Przyspieszacz opalania Extra BronzeSprawdź!
2. Dwufazowy przyspieszacz opalania BielendaSprawdź!
3. Collistar Moisturizing Tanning Sprayprzyspieszacz opalaniaSprawdź!

 

KOSMETYKI DO CIAŁA ORAZ MAKIJAŻU ZNAJDZIESZ W SKLEPIE AMFORA.PL

Przyspieszacz opalania – jak działa? Przyspieszacz na solarium
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a