Ranking samoopalaczy, jak wybrać, na co zwracać uwagę?

Dzięki samoopalaczom, możemy zachować przez cały rok piękną opaleniznę. Nie musimy, narażać naszej skóry na działanie promieni UV, czy ryzyko poparzenia słonecznego. Jednak, czy stosowanie samoopalaczy, jest całkowicie bezpieczne? Przedstawiamy poradnik, dzięki któremu, dowiesz się jak dobrać odpowiedni samoopalacz do Twojego typu skóry. Ponadto, prezentujemy ranking samoopalaczy. 

Ranking samoopalaczy

Czy samoopalacze są bezpieczne?

Nie da się ukryć, iż jest to temat rzeka. Samoopalacze wysuszają skórę i mogą wywoływać podrażnienia oraz alergię. Dlatego, zanim zaczniemy je stosować, należy się upewnić, iż nie jesteśmy uczuleni, na żaden z jego składników. Ponadto, aby bezpiecznie stosować samoopalacz, powinno się dobrze nawilżać skórę, gdyż, jak wspominałem wcześniej, wysuszają one skórę.

Jak działa samoopalacz?

Składniki samoopalacza (m.in. DHA) syntezują z białkami, będącymi budulcem granicznej warstwy naskórka. Sprawia to, iż skóra zyskuje brązowe zabarwienie. Jednak, należy pamiętać, iż skóra bezustannie ulega złuszczaniu, przez co, po jakimś czasie opalenizna wywołana samoopalaczem – zanika.

Jak wybrać odpowiedni samoopalacz

Wybór odpowiedniego samoopalacza, jest bardzo ważny. Dzięki temu, możemy bezpiecznie uzyskać, oczekiwany przez nas efekt.

  1. Pierwszym krokiem, jest dobór odpowiedniego samoopalacza do odcienia naszej karnacji. Istnieją dwa, najpopularniejsze typy samoopalaczy – do jasnej karnacji oraz do ciemnej. Wybór odpowiedniego typu, jest o tyle ważny, iż potraktowanie jasnej skóry, samoopalaczem do ciemnej karnacji, sprawi, iż zamiast ładnej opalenizny otrzymamy ciemną maskę.
  2. W trakcie zakupu samoopalacza, należy również pamiętać, iż istnieją produkty przeznaczone do twarzy oraz do reszty ciała. Te dwa typy, posiadają jedną znaczącą różnicę. Produkty do twarzy, nie zawierają olejków natłuszczających, które to niekorzystnie wpływają na nasza cerę.
  3. Ostatnią rzeczą, na którą powinno się zwrócić uwagę, w trakcie wyboru samoopalacza, jest jest konsystencja. W zależności od typu skóry polecamy:
  • Cera tłusta – najlepszym wyborem będzie samoopalacz w płynie lub piance. Nie natłuszczają one dodatkowo skóry.
  • Cera sucha – w tym przypadku, dobry będzie samoopalacz w formie kremu. Nawilża on dokładnie skórę, jednak, należy pamiętać, iż kremy wchłaniają się dłużej, aniżeli pianki i płyny.

 

Poniżej przedstawiamy ranking samoopalaczy – zestawienie top 5 najpopularniejszych.

Kolastyna Luxury Bronze

Dax Sun Samoopalacz Extra Bronze

Eveline Self Tan Samoopalacz

Eveline Self Tan z arganem

Eveline SELF TAN Żelowy samoopalacz

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Sprawdź!

Jeżeli szukasz czegoś więcej, sprawdź ofertę sklepu amfora.pl, posiadający duży wybór samoopalaczy.

Amfora.pl – Wszystko czego dla Twojego piękna!

Ranking samoopalaczy, jak wybrać, na co zwracać uwagę?
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a