Rozszerzone pory na twarzy – jak zmniejszyć i ukryć widoczność porów?

Rozszerzone pory na twarzy powodują, że skóra jest bardziej podatna na warunki otoczenia. Stąd już prosta droga do tego, aby doprowadzić do zaskórników, które powstają w wyniku zbierania się zanieczyszczeń, potu oraz resztek kosmetyków. Zaskórniki mogą z kolei w prosty sposób przerodzić się w pryszcze. Zanieczyszczona cera nie stanowi dobrej drogi dla wchłaniania cennych składników – trudniej jest utrzymać jej odpowiednie nawilżenie czy odżywienie. Makijaż wcale nie maskuje problemu, ponieważ sypkie kosmetyki zbierają się w porach i tym samym jeszcze bardziej je podkreślają. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, które pomogą w całkowitej likwidacji lub częściowym pozbyciu się porów. 

Rozszerzone pory na twarzy – jak się ich pozbyć? co stosować?

Najważniejsza zasada jest taka, by nie przesadzać z wysoką temperaturą. To ona posiada największy wpływ na rozszerzanie się naczynek, które później nie chcą powrócić do pierwotnego stanu. Dlatego należy zrezygnować z tzw. parówek, czyli poddawania twarzy działaniu pary wodnej. Do tego należy ograniczyć gorące kąpiele, a najlepiej wybierać prysznice w wodzie o umiarkowanej temperaturze. Skórę trzeba także chronić przed słońcem wybierają dobry, lecz niezapychający filtr. Jeżeli wysoka temperatura rozszerza naczynka to niska będzie działała wprost odwrotnie. Dlatego masaże z użyciem zimnych okładów czy nawet zwykłe przystawianie kostek lodu do skóry sprawdzą się jako sposoby w walce z widocznymi porami.

Rozszerzone pory na twarzy

Jakie kosmetyki zwalczą rozszerzone pory na twarzy i rozszerzone pory na czole?

Oczywiście współczesna kosmetologia oferuje wiele preparatów, które pomogą zwalczyć problem widocznych porów. Na pewno należy przeprowadzać regularne peelingi, najlepiej te enzymatyczne, czyli na bazie kwasów zawartych w cytrusach, które rozpuszczają martwy naskórek. Jeżeli te okażą się za słabe to zawsze możemy zdecydować się na peeling drobnoziarnisty, który oczyści, lecz nie podrażni cery. Nie warto natomiast stosować wacików peelingujących, gdyż ich skuteczność jest niska. Na półce w łazience powinny na stałe zagościć glinki – warto dobrać je zgodnie z typem cery. Każda glinka posiada jednak działanie oczyszczające, antybakteryjne oraz jest źródłem wielu cennych, naturalnie występujących składników odżywczych. Świetnie sprawdzi się maseczka z węgla, który oczyści i lekko rozjaśni skórę.

Szukasz kosmetyków do pielęgnacji? Chcesz pozbyć się rozszerzonych porów? Sprawdź w sklepie amfora.pl

Rozszerzone pory na twarzy – jak zmniejszyć i ukryć widoczność porów?
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a