Serum przeciwzmarszczkowe, czym jest, jak stosować, czy warto?

Serum przeciwzmarszczkowe nie posiada jednoznacznej definicji. Jednak producenci przyjmują, że jest to kosmetyk o silniejszym działaniu niż krem. Jest bardziej skoncentrowany pod względem składników aktywnych, a także często ma lżejszą i bardziej wodnistą konsystencję niż inne podobne kosmetyki do pielęgnacji. Stosuje się je w celu wzmocnienia oraz zwiększenia intensywności codziennej pielęgnacji.

serum przeciwzmarszczkowe

Jak stosować serum przeciwzmarszczkowe?

Serum przeciwzmarszczkowe należy stosować wtedy, gdy zaobserwuje się spadek jędrności skóry oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek. Powyżej 35 roku życia, powinno stanowić codzienny element pielęgnacji. Taka forma kosmetyku – bogatsza w związki czynne oraz minerały, będzie lepiej wchłaniana przez skórę niż krem. Zapewni to lepszą stymulację metabolizmu skóry oraz pobudzenie odpowiednich procesów fizjologicznych. Dzięki temu skóra pozostanie dłużej jędrna, a kolejne zmarszczki będą pojawiać później. W wieku poniżej 35 lat, również warto stosować tego typu serum, jednak nie trzeba robić tego codziennie przez długi czas, a w formie kilkutygodniowych lub kilkumiesięcznych kuracji.

Pomimo tego, że serum jest skoncentrowanym produktem, bogatym w substancję czynne, powinno stosować się je razem z kremem. Najlepiej, aby krem był z tej samej serii, wtedy ich działanie będzie się wzajemnie uzupełniać. Serum korzystnie wpływa również na absorpcję składników aktywnych w kremie. Należy pamiętać także o odpowiednim przygotowaniu skóry na przyjęcie produktu. Przed użyciem serum, skóra powinna być bardzo dokładnie oczyszczona, a następnie stonizowana. Spowoduje to bardziej dogłębne wniknięcie substancji czynnych. Używając serum na dzień, trzeba wziąć pod uwagę brak zawartych w nim filtrów przeciwsłonecznych, dlatego konieczne jest nałożenie kremu, który będzie zawierał filtr UV. Natomiast używając serum przeciwzmarszczkowego na noc, korzystne dla skóry będzie nałożenie na niego kremu o bogatej konsystencji, który zabezpieczy przed utlenianiem się kosmetyku.

Czy warto używać serum przeciwzmarszczkowe?

Stosowanie tego typu kosmetyku na pewno przyniesie wiele korzyści. Używanie samego kremu nie wystarczy, kiedy skóra staje się coraz bardziej wiotka oraz pojawiają się zmarszczki. Serum, oprócz działania długotrwałego, jakim jest zapobieganie utraty jędrności, ma jeszcze jedną ważną cechę – po użyciu można zauważyć natychmiastowe spłycenie zmarszczek i bruzd. Dlatego, w sytuacji, kiedy istotna jest szybka, a zarazem delikatna poprawa wyglądu i ujędrnienie skóry, serum okaże się być niezastąpionym kosmetykiem.

 

Ranking serów przeciwzmarszczkowych 2016

1. Dermofuture Precision Precision Aktywny Kolagen w żelu 20ml
2. Babuszka Agafia Żel-krem pod oczy do 35 lat zatrzymanie Młodości 50 ml
3. Babuszka Agafia Serum do twarzy Do 35 lat Zatrzymanie Młodości
4. Dermofuture Precision Intensywny wypełniacz zmarszczek -efekt botoksu 10 ml
5. Perfecta Extra Oils Chusteczka-Serum olejkowe rozświetlające

Zobacz aktualny ranking

 

Po więcej rodzajów serum do twarzy, odwiedź sklep afmora.pl!

Zobacz serum przeciwzmarszczkowe w sklepie amfora.pl!

Serum przeciwzmarszczkowe, czym jest, jak stosować, czy warto?
5 (100%) 1 vote
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a