Skarpetki złuszczające, czym są, jak działają, jak stosować?

Skarpetki złuszczające, są niezbędnym przedmiotem, dla wszystkich tych, którzy mają problem z chropowatością stóp. Doradzamy jak wybrać, na co zwracać uwagę w trakcie zakupu skarpetek złuszczających oraz odpowiadamy na pytanie, czym właściwie są skarpetki złuszczające.

Skarpetki złuszczające, czym są, jak działają, jak stosować?

skarpetki złuszczające

Czym są skarpetki złuszczające?

Odciski i zrogowaciały naskórek na stopach, to częsty problem osób pracujących na stojąco, często chodzących lub uprawiających niektóre sporty. Jeśli nie pomagają takie metody, jak stosowanie kremów do stóp czy usuwanie martwego naskórka za pomocą tarki, warto zapoznać się ze skarpetkami złuszczającymi.

Jak działają skarpetki złuszczające?

Skarpetki złuszczające zawierają naturalne kwasy o silnym działaniu złuszczającym. Są to najczęściej takie substancje, jak:

  • kwas glikolowy
  • kwas mlekowy
  • mocznik o wysokim stężeniu
  • kwas cytrynowy
  • inne kwasy pochodzenia roślinnego
  • mentol – dający uczucie odświeżenia oraz chłodzący stopy
  • alantoina – która regeneruje skórę
  • witamina A i E – wzmacniające strukturę skóry i poprawiające gojenie

Po włożeniu w nie stóp, zaczynają złuszczać zrogowaciały, martwy naskórek. Efekt jest znacznie dokładniejszy, niż podczas stosowania innych metod – kwasy owocowe mają silne, ale bezpieczne działanie. Gdy cały martwy naskórek zejdzie ze stóp, są one bardzo gładkie. Skarpetki mogą mieć także działanie odżywcze i nawilżające, dzięki czemu skóra będzie odporniejsza na działanie czynników zewnętrznych. Po zabiegu, skóra nie ma tendencji do bolesnego pękania i jest zregenerowana i odświeżona.

Jak stosować skarpetki złuszczające?

Zakłada się je najczęściej wieczorem na czas określony przez producenta. Niektóre modele stosuje się jednorazowo, natomiast w przypadku innych, konieczne jest kontynuowanie terapii przez kilka dni, po kilka godzin. Skarpetki są nasączone substancjami aktywnymi, jednak po ich nałożeniu, można spacerować po mieszkaniu w lekkim obuwiu. Stosowanie skarpetek złuszczających należy skonsultować z lekarzem, jeśli cierpimy na choroby przewlekłe (na przykład na cukrzycę). Nie stosuje się ich wtedy, gdy mamy rany na stopach.

Jak często się je stosuje?

Stosowanie skarpetek nawilżających należy dostosować do tempa rogowacenia skóry. Jeśli chodzimy w niewygodnym, ciasnym obuwiu i pracujemy na stojąco, zabieg ze skarpetkami złuszczającymi skórę, trzeba będzie powtarzać częściej. Wybierając skarpetki, które wymagają noszenia przez kilka godzin przez cały tydzień, warto zwrócić uwagę na to, czy mamy odpowiednią ilość czasu w domu. Pominięcie jednego dnia zabiegu, może doprowadzić do tego, że nie osiągniemy oczekiwanych rezultatów. Zabieg można przeprowadzić także na kilka dni, przed sezonem letnim, aby zregenerować stopy i poprawić ich wygląd w lekkim obuwiu.

Skarpetki złuszczające znajdziesz w sklepie amfora.pl!

Zobacz skarpetki złuszczające w sklepie amfora.pl!

Skarpetki złuszczające, czym są, jak działają, jak stosować?
5 (100%) 2 votes
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a