Skórki przy paznokciach – jak pielęgnować? Jak usunąć?

Domowy manicure często obejmuje wyłącznie paznokcie. To błąd, ponieważ skórki przy paznokciach, również zasługują na uwagę. Są one narażone na częsty kontakt z detergentami, a także na liczne urazy, dlatego też często się zadzierają oraz pękają, co jest bolesne i wygląda nieestetycznie. Jak dbać o skórki wokół paznokci, aby uniknąć tych problemów? Jak pielęgnować skórki przy paznokciach?

Skórki przy paznokciach

Domowe sposoby na skórki przy paznokciach – pielęgnacja

Podstawą pielęgnacji skórek powinno być cotygodniowe moczenie ich w letniej wodzie. Po około 10 minutach na skórki wokół paznokci należy nałożyć preparat zmiękczający, a po kolejnych 2-3 minutach można je łatwo odsunąć przy użyciu patyczka. W przypadku niektórych kobiet ten zabieg może okazać się nieskuteczny. Wtedy konieczne jest wycięcie skórek cążkami. Kiedy skórki zostaną odsunięte lub wycięte warto wmasować w nie oliwkę, dzięki której skóra wokół paznokci zostanie odżywiona oraz nawilżona. Co jakiś czas, na przykład raz w miesiącu, warto zafundować im intensywną terapię odżywczą. Dobrym pomysłem jest moczenie paznokci w rozgrzanym (ale nie gorącym) oleju słonecznikowym lub oliwie z oliwek. Dla wzmocnienia efektu do oleju można dodać kilka kropel soku z cytryny. W odżywieniu skórek pomocne może okazać się także siemię lniane – kilka łyżek siemienia należy zalać szklanką ciepłej wody, a kiedy mieszanka zgęstnieje można moczyć w niej palce przez 10-15 minut. Po każdym z opisanych zabiegów w dłonie należy wmasować treściwy krem do rąk, który pomoże w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia dłoni.

Krem na skórki przy paznokciach – jak nawilżać?

O skórki wokół paznokci można dbać poprzez ich odpowiednie nawilżenie. Warto kilka razy dziennie kremować dłonie ulubionym kremem do rąk – dobrze sprawdzą się przede wszystkim kosmetyki, w których składzie znajdują się wosk pszczeli czy olej makadamia. Na noc dobrze zaaplikować krem do rąk z mocznikiem (efekt można wzmocnić zakładając na dłonie bawełniane rękawiczki dostępne w każdej drogerii).

 

Kosmetyki do pielęgnacji skórek oraz paznokci znajdziesz w sklepie amfora.pl

 

Skórki przy paznokciach – jak pielęgnować? Jak usunąć?
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a