Jak skutecznie ukryć niedoskonałości? Maskujący makijaż

Niestety matka natura nie jest sprawiedliwa i nie każda z nas została obdarowana idealną cerą. Każdej z nas zdarza się wyprysk, a także większe lub mniejsze niedoskonałości skóry jak zaczerwienienia, blizny czy przebarwienia. Na szczęście producenci kosmetyków dają nam niezliczoną ilość propozycji kryjących specyfików do twarzy, które oprócz nieskazitelnego wyglądu, pielęgnują także naszą skórę. Już wiemy jak radzić sobie kiedy nasza cera ma “gorszy” dzień. Jak skutecznie ukryć niedoskonałości?

Jak dobrać odpowiedni podkład do twarzy?

Chcąc wybrać dla siebie i swojej cery odpowiedni podkład, warto zwrócić uwagę na to, jakiego typu niedoskonałości chcemy nim zakryć. Jeśli zmagamy się z zaczerwienioną lub naczyniową cerą, najlepiej sprawdzi się lekki matujący podkład, który nałożymy bezpośrednio na wcześniej zaaplikowaną zieloną bazę. Baza w zielonym kolorze niweluje zaczerwienienia, a lekki podkład odpowiada za jednolity koloryt twarzy oraz matowe wykończenie makijażu. Nie borykasz się z problematyczną cerą, ale miewasz zaczerwienienia? Zrezygnuj z ciężkich, mocnych podkładów, na rzecz zielonej bazy, lub korektora w tym kolorze, który można używać miejscowo.

Twoja cera jest problematyczna, produkuje za dużo sebum, świeci się i miewasz wypryski? Najlepszym wyborem będzie podkład korygująco – matujący. Oprócz mocnych właściwości kryjących, daje również matowe wykończenie, co jest szczególnie istotne dla posiadaczek tłustej cery. Jego korygujące właściwości, wpłyną także pozytywnie na stan problematycznej cery, gdyż są przeważnie hipoalergiczne, nie zapychają porów, a nawet łagodzą stany zapalne!

Chcesz ukryć piegi, przebarwienia lub plamki odróżniające się od koloru skóry? W tym przypadku sprawdzi się korektor w różowym odcieniu, którym punktowo możesz pokryć przebarwienia, nakładając następnie delikatny, ale kryjący podkład. Sprawdzi się tutaj również baza w brzoskwiniowo – łososiowym kolorze.

niedoskonałości

Jak wykonać makijaż maskujący rozszerzone pory?

Duża część kobiet, mimo posiadania ładnej cery i równego kolorytu, zmaga się z rozszerzonymi porami. Jak powstają rozszerzone pory? Ich przyczyna może być bardzo różna. Pory mogą pojawić się w wyniku niewłaściwej pielęgnacji cery, braku jej oczyszczania, a także często eksponowania na słońcu. Najczęściej są pozostałością po przebytym trądziku. Istnieje sporo sposób walki zaczynając na drogeryjnych pomocach, na wizytach w gabinecie kosmetycznym kończąc. Jednak jeśli zależy nam na ich ukryciu makijażem, zastosujmy  przed nałożeniem podkładu krem ściągający lub bazę wygładzającą, a następnie gąbeczką aplikujemy dokładnie podkład matujący.

 

1. Esteé Lauder Double Wear podkład do twarzyniedoskonałościSprawdź!
2.Fluid kryjący Bell Matt and CoverniedoskonałościSprawdź!
3. Delia baza pod makijaż – zielona korygującaniedoskonałościSprawdź!

 

Kosmetyki do makijażu oraz do pielęgnacji znajdziesz w amfora.pl

Jak skutecznie ukryć niedoskonałości? Maskujący makijaż
5 (100%) 1 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a