Sól himalajska różowa – kosmetyki, jak stosować, domowy peeling

Przez wielu ludzi sól himalajska jest nazywana najzdrowszą solą świata. Wynika to z faktu, że nie zawiera ona żadnych chemicznych zanieczyszczeń, ponadto jest pełna minerałów korzystnie wpływających na ludzki organizm. Nie każdy wie, że ten rodzaj soli może być używany nie tylko w kuchni, ale również w kosmetyce, ponieważ ma ona różne właściwości. Sól himalajska pomaga wzmocnić odporność, obniża ciśnienie krwi, równoważy pH skóry oraz pomaga pozbyć się toksyn z organizmu. Ma także działanie antybakteryjne – nie tylko odkaża skórę, lecz również pomaga uniknąć pojawieniu się stanu zapalnego. Jak wykorzystać właściwości soli himalajskiej różowej?

Sól himalajska – kosmetyki, jak stosować?

Sól himalajska to środek o bardzo szerokim zastosowaniu. Mogą ją wykorzystać między innymi osoby borykające się z problemem przetłuszczających się włosów. Co prawda sól wysusza włosy, jednakże doskonale sprawdza się w przypadku przetłuszczających się kosmyków, ponieważ pomaga pozbyć się nadmiaru łoju. Osoby chcące wykorzystać sól himalajską podczas mycia włosów powinny dodać łyżeczkę soli do normalnej porcji szamponu i mieszankę wmasować we włosy. Następnie należy umyć kosmyki jak zwykle oraz użyć odżywki. Sól himalajska różowa znajduje zastosowanie także wśród osób chcących zafundować regenerujący zabieg swoim stopom. Można je moczyć w wodzie, w której została rozpuszczona sól, dzięki czemu poprawi się wygląd stóp, a z organizmu zostaną usunięte toksyny.

Oczywiście sól himalajska jest wykorzystywana przez firmy kosmetyczne, można zatem ją znaleźć w różnych produktach, m.in. w szamponach do włosów, środkach do moczenia stóp, mydłach, czy peelingach do ciała. 

1. Balsam AA z solą himalajską – ujędrniający sól-himalajska-kosmetykiSprawdź!

 

Kosmetyki z solą himalajską, a także te do pielęgnacji znajdziesz w sklepie amfora.pl

Sól himalajska różowa – kosmetyki, jak stosować, domowy peeling
5 (100%) 2 vote[s]
gazetka kosmetyki i perfumy amfora.pl
a